#NiezbędnikSeniora. Wspólna akcja Ministerstwa Rodziny i Głosu Seniora

Akcja #Niezbędnik Seniora to wspólna akcja Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Głosu Seniora skierowana do osób starszych. Celem akcji jest popularyzacja wśród seniorów wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i ograniczeniach wprowadzonych ze względu na pandemię koronawirusa. Zdrowie i życie Polaków jest najważniejsze. Szczególną uwagę zwracamy na osoby starsze – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wspólna akcja w mediach społecznościowych


Pod hasztagiem #NiezbędnikSeniora Ministerstwo we współpracy z Głosem Seniora będzie publikować w mediach społecznościowych treści przydatne dla osób starszych. Będą to informacje praktyczne, dotyczące np. wypłat rent i emerytur, informacje na temat orzecznictwa i świadczeń dla osób niepełnosprawnych. W trosce o kondycję psychiczną i emocjonalną seniorów, publikowane będą również materiały, dzięki którym osoba starsza będzie mogła przeprowadzić trening pamięci, czy poćwiczyć fizycznie w domu.

Sytuacja, w jakiej znaleźliśmy się w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, jest wyjątkowa. Zachowanie przez osoby starsze aktywności umysłowej, fizycznej, szczególnie w ostatnich tygodniach, może być kluczem do ich niezależności, do utrzymania jakości życia. Nie zapominajmy też o tym, jaki ważne w obecnej sytuacji jest również wsparcie emocjonalne osób starszych, jak ważna może dla nich być rozmowa z drugim człowiekiem.  – dodaje minister Maląg.

Niezbędnik Seniora w Głosie Seniora


W najbliższym  wydaniu Głosu Seniora, Czytelnicy będą mogli znaleźć specjalną wkładkę, która powstała we współpracy MRPiPS, Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Głosu Seniora. Plakat ten będzie zawierał informacje skierowane do seniorów dotyczące rozszerzonych zasad bezpieczeństwa podczas epidemii. Znajdą się w nim również porady, w jaki sposób osoba starsza może dbać o swoją higienę, dobry nastrój i sprawność fizyczną . W treści plakatu znajdzie się specjalne pole przeznaczone do wpisania niezbędnych informacji na temat swojego stanu zdrowia czy kontaktów do osób najbliższych.

Ulotka – zalecenia dla Seniorów (plik do pobrania):

https://glosseniora.pl/wp-content/uploads/zalecenia_dla_seniorow-insert_gs.pdf