10 i 11 grudnia w Kinie Kijów odbyła się konferencja #EKOwCENTRUM, w trakcie której można było wysłuchać lekcji, wziąć udział w warsztatach, obejrzeć filmy i wygrać nagrody w konkursach. Każda z wymienionych działalności poświęcona była ekologii: edukowaniu, informowaniu i zachęcaniu do życia wedle jej zasad. Patronem głównym wydarzenia była Małopolska, a jednym z patronów organizacyjnych Głos Seniora.
Wydarzenie skierowane było do dzieci, młodzieży, dorosłych (w tym seniorów). Pierwszy dzień podzielony był na panele według kryterium wiekowego. Istotne było to, aby dostosować sposób edukowania o ekologii do wymogów odbiorczych. Podczas EKOlekcji dla dzieci można było dowiedzieć się sporo o fascynującym świecie pszczół, własnoręcznie wykonać świecie, posmakować miodu, nauczyć się segregować śmieci i poznać historię św. Franciszka z Asyżu. Natomiast młodzież lepiej zrozumiała palący problem marnowania żywności i zagrała w interesująca, ekologiczną grę SmartCity.
Panel dla dorosłych rozpoczynało spotkanie z franciszkanieniem o. dr Stanisławem Jaromim, przewodniczącym Ruchu Ekologicznego Św. Franciszka z Asyżu, na którym promował swoją książkę „Boska Ziemia”. Twierdził on, powołując się na Pismo Święte, że obowiązkiem każdego chrześcijanina jest dbanie o ziemię, którą dostał od Boga. Nie tylko o rośliny, ale też o zwierzęta. Człowiek według franciszkanina powinien otoczyć swoją opieką i miłością każde istnienie.
Po wykładzie o. Stanisława Jaromiego rozpoczął się cykl wykładów o zdrowiu. O wsparciu środowiska chorych na cukrzycę mówiła przedstawicielka Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a o cukrzycy jako podstępnej chorobie, która nie daje objawów w postaci bólu, informowała edukatorka cukrzycowa Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę. Rozmowy o cukrzycy zakończył quiz wiedzy na jej temat, w którym do wygrania było 10 glukometrów. Głos zabrała także pani psycholog z Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę i opowiedziała o sposobach uzyskiwania i podtrzymywania dobrego samopoczucia.
Panele dyskusyjne zakończyli przedstawiciele Głosu Seniora. Marek Pilch, ambasador Głosu Seniora i Zdrowego Stylu Życia, który poinformował o korzyściach zdrowotnych aktywności fizycznej po 60. roku życia. Natomiast Łukasz Salwarowski, redaktor naczelny Głosu Seniora i prezes Stowarzyszenia Manko, przedstawił strategie manipulacyjne oszustów, sprzedających swoje produkty na prezentacjach i pokazach sprzedażowych w ramach kampanii Stop manipulacji! Nie daj się oszukać. Ambasadorami Głosu Seniora na wydarzeniu były również panie Janina Czaja i Joanna Talar. Głos Seniora prowadził również zbiórkę na rzecz ubogiego seniora. Darczyńcy w podziękowaniu otrzymywali żywe choinki. Drugi dzień #EKOwCENTRUM poświęcony był całodniowym projekcjom filmów o tematyce proekologicznej.