Seniorzy na Orliki

Seniorzy na Orliki!

Fundacja Orły Sportu, operator największego w kraju rządowego projektu „Lokalny Animator Sportu 2019” wygrała kolejny  konkurs. Akceptację Ministerstwa Sportu i Turystyki zyskał ogólnopolski projekt „Seniorzy na orliki”, na realizację którego dotacja wyniesie 150 tys. zł.

Projekt ten doskonale wpisuje się w ideę integracji międzypokoleniowej, która jest jednym z głównych celów działalności Fundacji Orły Sportu.

Orliki są doskonałym miejscem do podejmowania aktywności fizycznej osób w każdym wieku, w tym osób w wieku 60+. Zapracowanym rodzicom często brakuje dziś czasu na uprawianie sportu razem ze swoimi dziećmi. Babcie i dziadkowie mogą ich w tym zadaniu doskonale zastąpić. Jestem przekonany, że pomoże im w tym projekt „Seniorzy na Orliki” – uważa Łukasz Strzelecki prezes Fundacji Orły Sportu.

W projekcie „Seniorzy na Orliki” wezmą udział 32 obiekty, po dwa w każdym województwie naszego kraju. W ramach jego realizacji, w okresie od czerwca do października lokalni animatorzy sportu przeprowadzą co najmniej 10 atrakcyjnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, ukierunkowanych na osoby w wieku 60+. W programie znajdą się, między innymi: podwórkowe gry i zabawy naszych dziadków, rozgrywki stolikowe takie jak: szachy, warcaby, a także gry w boule, mölkky czy ringo oraz zabawy z elementami piłki nożnej, koszykowej i siatkowej. Podczas zajęć przewidziane są też spotkania z dietetykiem. Będzie też możliwość zaangażowania się osób starszych w wolontariat przy organizacji lokalnych wydarzeń sportowych.

Ponadto, każdy zakwalifikowany do projektu orlik otrzyma sprzęt sportowy, ułatwiający prowadzenie zajęć z seniorami.

Finałowy akord projektu to Międzypokoleniowa Spartakiada, która na każdym z 32 orlików przeprowadzona zostanie w ostatni weekend września, czyli w przeddzień Międzynarodowego Dnia Dzieci i Osób Starszych, który przypada na 1 października.

Więcej informacji na stronie: www.orlysportu.pl.

Fundacja Orły Sportu