• 16 lipca 2024 16:15

Zapraszamy na otwarty wykład “Nowoczesne metody leczenia nowotworu prostaty” – 7 lutego 2023 r., godz. 16:00, Warszawa

Jak wynika z raportu „Nowotwory złośliwe w Polsce” z 2021 roku, średnio 48 mężczyzn każdego dnia otrzymuje diagnozę raka prostaty.W Polsce rak gruczołu krokowego jest dominującym wśród mężczyzn rodzajem nowotworu, tuż obok raka płuca. Odpowiada za ok. 20 proc. zachorowań i ok. 10 proc. zgonów z powodu nowotworów złośliwych. Statystycznie jest diagnozowany u jednego na siedmiu mężczyzn w Polsce.

Co istotne ryzyko raka gruczołu krokowego wzrasta wraz z wiekiem.Nowotwór ten bardzo rzadko ujawnia się przed 50. rokiem życia, a ponad połowa chorych w momencie rozpoznania ma co najmniej 70 lat. Dodatkowo szacuje się, że pomiędzy 60. a 70. rokiem życia dotyczy to już około połowy mężczyzn. Te statystyki przedstawiają skalę problemu jakim jest rak prostaty. Ze wszystkich chorób nowotworowych dotykających polskich mężczyzn, rak gruczołu krokowego ma największą dynamikę wzrostu zachorowalności przy jednoczesnym wzroście śmiertelności. Dodatkowo pandemia COVID-19 znacząco zatrzymała wykrywalność, co przełożyło się na tzw. dług zdrowotny określany jako nagły wzrost liczby pacjentów z nowotworem stercza i to w bardziej zaawansowanych stadiach.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje należy zwrócić uwagę na to, jak ważna jest właściwa edukacja pacjentów na temat dostępnych metod leczenia. Obecnie na świecie wykorzystywanych jest kilka metod leczenia raka gruczołu krokowego – od aktywnego obserwowania, przez radykalną prostatektomię, radioterapię, brachyterapię, analogowe leczenie hormonalne, chemioterapię, po leczenie najnowocześniejszymi substancjami medycznymi dostępnymi w programie lekowym LECZENIE CHORYCH NA OPORNEGO NA KASTRACJĘ RAKA GRUCZOŁU KROKOWEGO (ICD-10: C61).

Między innymi o tych metodach leczenia będzie opowiadał podczas otwartego wykładu dr hab. n. med. Bartosz Dybowski – lekarz urolog,zastępca redaktora naczelnego „Central EuropeanJournal of Urology”. Specjalizuje się on m.in. w laparoskopowym i małoinwazyjnym leczeniu nietrzymania moczu, przerostu i raka prostaty oraz guzów nerek, a także w leczeniu zaburzeń wzwodu, zakażeń układu moczowego i zapalenia prostaty.

Wykład “Nowoczesne metody leczenia nowotworu prostaty” odbędzie się we wtorek 7 lutego 2023 r. w budynku HOP – sala na parterze, ul. Chmielna 132/134, (wejście od ul. Twardej), 00-805 Warszawa, o godz. 16:00.

Spotkanie ma charakter otwarty i jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr 22 279 49 04 lub poprzez formularz dostępny TUTAJ.

WSZYSCY UCZESTNICY OD ORGANIZATORA OTRZYMAJĄ VOUCHER DO CENTRUM MEDYCZNEGO MCC – Medical Continence Centers:

– 10% na jedną wizytę lekarską
– Pierwsze darmowe zajęcia z fizjoterapii grupowej zajęciowej.
– Kolejne 3 zajęcia z rabatem 20%

Centrum zdnajduje się w tym samym budynku, w którym poprowadzony będzie wykład – budynek HOP, ul. Chmielna 132/134. Wykład odbędzie się w godz. 16:00- 17:00.

W tym dniu będzie można przyjść do Centrum Medycznego MCC – Medical Continence Centers, obejrzeć je oraz zarejestrować się na wizytę. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Centrum Medycznego MCC na stronie: www.centrumkontynencji.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału! Patronem medialnym wydarzenia jest Głos Seniora.