Nasza firma zajmuje się sprzedażą i transportem węgla. Naszym priorytetem jest rozwój, oferta sprzedaży dostosowana do potrzeb rynku i stałe powiększanie liczby punktów dystrybucji węgla oraz utrzymanie dobrej jakości węgla przy niskiej cenie. Naszym celem jest otwieranie kolejnych składów w miejscach największego zapotrzebowania na węgiel oraz umacnianie pozycji naszej firmy na rynku krajowym.
Oferujemy Państwu węgiel luzem i workowany w sprzedaży gotówkowej i ratalnej. Nasi pracownicy dbają, żeby towar na placach był plandekowany tak by dostarczyć Państwu towar o jak najmniejszej zawartości wilgoci. Nasze place są utwardzone po to by dostarczyć Państwu czysty węgiel bez zbędnych domieszek.
Oferta :
Produkty
W naszej ofercie znajduje się:
– groszek,
– ekogroszek,
– miał węglowy,
– węgiel kostka,
– węgiel orzech,
– koks,
– brykiet UNION,
– kruszywa.
Transport
Służymy transportem opału do 3 ton. Naszą ofertę kierujemy do klientów indywidualnych chcących zaopatrzyć swoje gospodarstwa domowe oraz do firm i instytucji.
Na sukces firmy pracują wykwalifikowani fachowcy, którzy służą pomocą w każdej sytuacji.
Rozwój
Nasza firma nieustannie się rozwija.
Dostosowujemy ofertę do potrzeb rynku.
Zwiększamy dostępność składów przy zachowaniu stabilności firmy i wysokiej jakości naszych usług.
Metody wydobywania węgla
Węgiel kamienny to skała osadowa, która powstała w erze paleozoicznej ze szczątków roślinnych, które uległy uwęgleniu. Jako pierwsi węgiel zaczęli wydobywać starożytni Chińczycy. Z początku czerpali surowiec bezpośrednio z powierzchni terenu, a następnie wydrążali coraz głębsze korytarze. Obecnie węgiel pokrywa ok. 38% potrzeb energetycznych świata. Aktualnie najwięcej czarnego złota jest wydobywanych m.in. w Chinach, USA, Indiach, Australii, RPA, Rosji, Indonezji, Kazachstanie czy Polsce.
METODA ODKRYWKOWA
Sposób wydobycia surowca oparty o działanie maszyn i duży zespół specjalistów. Polega na stopniowym eksploatowania węgla z wierzchnich warstw za pomocą koparek. Metoda odkrywkowa jest szczególnie efektywna przy wydobywaniu węgla położonego stosunkowo płytko pod powierzchnią ziemi. Przy usuwaniu wierzchniej warstwy skały czy gleby tworzą się horrendalne nasypy. Popularna w USA, Australii i wschodniej Europie.
METODA GŁĘBINOWA
To podstawowy sposób wydobycia węgla kamiennego na świecie. Metodą głębinową pozyskuje się ponad połowę światowej produkcji tego surowca. Metoda głębinowa jest oparta o podziemną pracę górniczą. Opiera się na budowaniu podziemnych korytarzy, co pozwala dotrzeć do złóż znajdujących się głęboko pod powierzchnią. Wydobycie odbywa się za pomocą dwóch podstawowych technologii – metody filarowej oraz bardziej efektywnej metody budowania równoległych tuneli, która pozwala na wydobycie czarnego złota nawet w silnie zurbanizowanych rejonach. Wykorzystywana głównie w Afryce, Azji i Europie.
Porównanie metod
Metoda odkrywkowa jest tańszą metodą eksploatacji węgla kamiennego w porównaniu z metodą głębinową. Jest jednak stosunkowo nieefektywna przy wydobywaniu złóż znajdujących się głęboko pod ziemią i mocno przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego w miejscu wydobycia. Metoda głębinowa wymaga mniejszej załogi i nie wpływa tak drastycznie na zmiany krajobrazu, jak metoda odkrywkowa. To odpowiedni sposób na wydobycie węgla znajdującego się nawet kilometr pod powierzchnią ziemi. Kopalnie głębinowe zajmują mniej miejsca niż odkrywkowe, dzięki czemu mogą działać w sąsiedztwie miast. Jednak znajdujące się w okolicy ośrodki miejskie trzeba zabezpieczyć przed skutkami wydobycia, co przyczynia się do wyższych kosztów eksploatacji.
4 przykłady wpływu węgla na kulturę
Węgiel, źródło energii i ciepła, jest obecny w polskiej kulturze od pięciu stuleci. Jako źródło inspiracji, wpływa na artystów i innowatorów. Jak inspiruje Polki i Polaków? Czarne złoto jest powiązane z ciekawymi pomysłami, grupami, miejscami i innowacjami! Oto niektóre z nich.
- Silos Falami Fest, czyli śląskie targi sztuki i dizajnu to festiwal łączący muzykę i dizajn. Pierwsze targi odbyły się w 2010 r. w Katowicach z inicjatywy Marty Frank i Marcina Babko, którzy podjęli współpracę z Zabytkową Kopalnią Guido w Zabrzu. W trakcie wydarzenia, jako jedno z akcesoriów, czekało na uczestników Sadza Soap. Mydło, stworzone na bazie naturalnych składników, do złudzenia przypominające bryłkę węgla. Niezwykłe mydło było początkiem linii kosmetyków opartej na dobroczynnych właściwościach węgla aktywnego.
- Architektki pracowni bro.Kat tworzą wyjątkową biżuterię wykonaną z węgla oraz inspirowane nim modne akcesoria.
- Grupa Janowska, czyli Koło Malarzy Nieprofesjonalnych, to organizacja artystyczna powiązana ze środowiskiem górniczym. Grupa malarzy-amatorów działa aktywnie od lat 30. XX wieku. Górnikiem, aktywnie działającym w organizacji, był m.in. współzałożyciel Teofil Ociepka, którego pomnik został odsłonięty w 70 rocznicę powstania ugrupowania 9 września 2016 r. na placu Grunwaldzkim.
- Pamiątkami rewolucji przemysłowej są przekształcone w obiekty turystyczne kopalnie, które są częścią Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.
Więcej informacji na stronie www :
https://www.skladwegla.biz/category/aktualnosci/
Kontakt : https://www.skladwegla.biz/#kontakt