Głos Seniora:

ogólnopolski magazyn skierowany do seniorów.

Wałbrzyscy seniorzy zapraszają na Senioralia

Wałbrzyskie Senioralia odbędą się w dniach od 20 września do 1 października 2017 r. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie „ Radość Życia".

Seniorzy z Wałbrzycha mają swoje stowarzyszenia, trzy Uniwersytety Trzeciego Wieku, kluby uczestniczą w ciekawych projektach, a jesienią organizują 4. Wałbrzyskie Senioralia. W programie ich każdy znajdzie coś dla siebie.


- Ten rok jest szczególnie bogaty w wydarzenia kierowane do osób w jesieni życia w naszym mieście. Dołączyliśmy właśnie do Ogólnopolskiej Karty Seniora. Drugi raz z rzędu uczestniczymy w projekcie Akademia Seniora finansowanym ze środków rządowego programu ASOS i dla chętnych mamy zróżnicowane zajęcia. Natomiast w dniach 21 września – 1 października w mieście odbędą się Senioralia – wylicza Wanda Radłowska prezes wałbrzyskiego Stowarzyszenia
"Radość Życia".


W ramach ASOS-u wałbrzyszanie współpracują z partnerami z Trzebnicy i gminy Aleksandrów w w województwie łódzkim. Zajęcia w Wałbrzychu trwają od wiosny do końca grudnia. Rozwijane tak pasje zaowocują podczas jesiennych prezentacji sportowych i artystycznych.

- Senioralia współorganizuje wiele lokalnych organizacji i instytucji. Uroczyste otwarcie imprezy 21 września odbędzie się tradycyjnie przed Ratuszem. Zatańczymy poloneza i odbierzemy klucze do miasta, zaś kolejne wydarzenia imprezy rozsiane są po całym mieście – wyjaśnia Radłowska.

Podczas tegorocznej edycji planowane jest m.in. promowanie Ogólnopolskiej Karty Seniora, Kampanii Kopert „Na Ratunek” oraz akcji „Bezpieczny Senior”. Działania na rzecz bezpieczeństwa odbędą się 22 IX, turystyczny V Marsz Seniora zaplanowano na 23 IX, a Piknik Organizacji Pozarządowych na 24 IX. Nie zabraknie ciekawych warsztatów, bezpłatnych badań lekarskich i debaty o blaskach oraz cieniach starzenia się. Żelaznymi punktami wałbrzyskiej imprezy są cenione w regionie: dwudniowy Festiwal Pasji i Kreatywności (27 - 28 IX) oraz III Olimpiada Sportowa Seniorów. Podczas festiwalu seniorzy prezentują swoje osiągnięcia artystyczne. W tym roku odwiedzą go goście z partnerskiego miasta - Hradec Kralove. Zaś 29 – 30 IX w Aqua Zdroju odbędzie się olimpiada, do której treningi zaczną się już w sierpniu. Hucznym zakończeniem wałbrzyskich Senioraliów jest tradycyjny Bal Seniora zaplanowany w tej edycji na 1 X. Zapisy na festiwal, marsz oraz bal przyjmowane są w Klubie Seniora na ul. Kasztelańskiej 7.

Jednak wraz z zakończeniem tej imprezy nie kończą się propozycje dla wałbrzyszan w jesieni życia. Wciąż trwać będą zajęcia z ASOS-a, a w listopadzie seniorzy z Wałbrzycha, zaproszą na scenę zagranicznych twórców oraz zaprzyjaźnione grupy z Trzebnicy i gminy Aleksandrów na 5. Międzynarodowy Festiwal Tańca. Zapraszamy serdecznie do współpracy i na wszystkie te wydarzenia.

Zobacz również