Głos Seniora:

ogólnopolski magazyn skierowany do seniorów.

Największa i najradośniejsza w Wielkopolsce impreza nordic walking!

Korona Wielkopolski to największa i najradośniejsza w Wielkopolsce impreza nordic walking, nordic running (NOWOŚĆ!) i biegów przełajowych! Każde zawody charakteryzują się tematem przewodnim, gdzie zawodnicy bawią się przyozdabiając się akcentami kojarzącymi się z zakończeniem lata, początkiem jesieni i nie tylko.

To nietuzinkowy cykl  zawodów, który powstał aby łączyć pasjonatów zdrowego stylu życia i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu uprawiając  nordic walking oraz biegi przełajowe i nową w Polsce dyscyplinę biegania z kijami. To też idealna okazja na promowanie regionu i jego najpiękniejszych zakątków zielonej  Wielkopolski. IV już edycja to jeden z największych tego typu cykli w Polsce. Uczestnicy rywalizują na dwóch dystansach w nordic walking (5 i 10 km) oraz na jednym dystansie w biegu przełajowym (10 km). W Obornikach dodatkowo zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w nowej dyscyplinie jaką jest  Nordic Running! Co jest niezwykle ważne na trasie zawodów zatrudniani są sędziowie, by nasze zawody zawsze kojarzyły się z duchem rywalizacji fair play!  W nowym sezonie dodane zostały również biegi dla najmłodszych, którzy mogą rywalizować na dystansie 200 - 500 m i świetnie bawić się pod okiem animatorów!

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Do zakończenia Korony Wielkopolski pozostało ostatnie wydarzenie w Poznaniu. Wcześniej wszyscy amatorzy biegów i nordic walking mogli spotkać się w Ostrowie Wielkopolskim, Barlinku oraz w Obornikach.

Honorowy patronat nad cyklem objął twórca Nordic Walking- Marko Kantaneva, MinisterstwoSportu i Turystyki oraz Polski Komitet Olimpijski !

zapisy na zawody: http://koronawielkopolski.pl/zapisz-sie/

Zobacz również