Głos Seniora:

ogólnopolski magazyn skierowany do seniorów.

Najnowsze wydanie "Głosu Seniora" już dostępne

W najnowszym wydaniu naszego Magazynu chcemy przybliżyć jak wiele można zdziałać będąc po 65 roku życia. Skupiliśmy się w tym numerze przede wszystkim na szczęściu, które sprawia, że młodniejemy.

Wiele jest chwil w życiu, podczas których byliśmy szczęśliwi. Szczęśliwi tak naprawdę, to znaczy nie patrzyliśmy na zegarek, nie liczyliśmy chwil. Doskonale wie o tym Pani Lidia Jaźwińska - Seniorka Roku 2015, która mówi otwarcie „nie powinno się działać na zasadzie utartych, starych schematów, zaszufladkowanego seniora w określonej, zamkniętej przestrzeni i działaniach”. To jest klucz do szczęścia, powinniśmy wyjść z zamkniętej przestrzeni do innych ludzi. Potwierdza to także Pan Piotr Cieszewski, który radzi, aby dać coś od siebie także młodemu pokoleniu.

Wielu Seniorów po przejściu na emeryturę postanawia więcej czasu spędzać na działce. To doskonała okazja, aby spędzać więcej czasu z naturą. Praktycznych porad jak prowadzić działkę, oraz jakie kwiaty najlepiej sadzić, udziela Kazimierz Wiech profesor UTW Uniwersytetu Rolniczego , a także jak to wygląda od „zaplecza” – opowiada Pani Eleonora Chmielarska.

Po otrzymaniu od Państwa wielu listów dotyczących posiadania zwierzaka, postanowiliśmy rozwinąć ten dział, aby jeszcze bardziej przybliżyć korzyści, jakie on nam daje. W dziale „Myśl zdrowo” znajdą Państwo również osobisty tekst Pani Anny Boraczyńskiej, artykuł dotyczący fizjoterapii profesora Przemysława Sekuły, a poza tym kilka słów o ageiźmie.

Zapraszamy do udziału w konkursach: Stylowa Seniorka, Opowiedź nam swoją historię, Pokonaj smutek, Kulinaria, oraz Krzyżówki. Mogą Państwo także przysyłać pytania z dylematami życiowymi, na które będzie odpowiadała Pani Anna Boraczyńska – psycholog praktyk.

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy z Głosem Seniora oraz w pomocy w jego współtworzeniu. Zachęcamy także do włączania się organizacji seniorskich, gmin, instytucji w program Gmina Przyjazna Seniorom.

 

ZAPRASZAMY DO LEKTURY: 

https://issuu.com/glos_seniora/docs/og__lnopolski_g__os_seniora_nr_29

 

REDAKTOR NACZELNY ŁUKASZ SALWAROWSKI

Zobacz również