Głos Seniora:

ogólnopolski magazyn skierowany do seniorów.

Najnowsze lutowe wydanie Głos Seniora nr 27 już dostępne!

Kochani Seniorzy! Mamy dla Was najnowszy 27 numer Głosu Seniora, a w nim wiele porad z zakresu zdrowia oraz wiele niespodzianek oraz nowości !

Do aktywności i spełnienia marzeń zachęci Was wywiad numeru z  Sobiesławem Zasadą - wielokrotnym mistrzem rajdowym oraz człowiekiem legendą, który stał się ikoną seniorskiej aktywności i sukcesu. Do działania zachęci Was także aktywistka z zasadami - Joanna Talar, która jako ambasadorka Ogólnopolskiej Karty Seniora własnoręcznie rozdała ją już 500 seniorom. Nie zabraknie też sportowego ducha, którym jest nasz sportowy ambasador Marek Pilch, który oprócz biegania tej zimy zamienił się w morsa.

Niesprzyjająca aura nie przeszkadza także naszym proseniorskim gminom partnerskim. W tym wydaniu przybliżamy aktywności wybranych spośród 30 naszych gmin partnerskich - Włocławek, Nowe Miasto Lubawskie, Tomaszów Lubelski, Malec i Jerzmanowice - Przeginia.  

Jak zwykle, w trosce o Waszą kondycję wiele miejsca poświęcamy tematyce zdrowotnej m.in.: problemom nadmiernej suplementacji, rehabilitacji ogólnoustrojowej narządów ruchu na przykładzie Uzdrowiska Konstancin Zdrój, terapii leczniczej ogrodami oraz zooterapii. Skupimy się także na coraz częstszym problemie niedosłuchu, kondycji nerek i demencji. O jej przyczynach, objawach i profilaktyce opowiada nasza ambasadorka zdrowia, dr Anna Przybyłek-Boraczyńska. Natomiast tajemnice podologii odsłania przed nami, podolog,  Dorota Marszałek. Istotną rolę w naszym życiu odgrywa odpowiednie odżywianie dlatego przyjrzymy się z bliska diecie cukrzyka, pyłkowi pszczelemu oraz idei odkwaszania organizmu zgodnie z dietą dr Younga. Zabierzemy Was również w podróż do nowopowstałego działu – Senior w Podróży gdzie zapoznacie się podstawowymi informacjami jakie każdy z nas powinien posiadać udając się na zasłużony wypoczynek.  

W najnowszym numerze nie zabraknie także stałych elementów takich jak Stylowa Seniorka tym razem w odsłonie karnawałowej oraz porad z zakresu finansów i prawa. W dziale Oszczędny Senior wydawanym przy wsparciu NBP – poznacie tajniki ubezpieczeń oraz zasad związanych z dokonaniem zwrotu zakupionych towarów, reklamacji oraz wyprzedaży dzięki artykułom Karola Franczaka oraz Anny Setlak z Fundacji Prawnikon.

Nasz magazyn w wersji online znajdziecie pod tym adresem: http://bit.ly/2lDOdXZ Serdecznie zapraszamy wszystkich do zapoznania się z  najnowszym numerem i czekamy na Wasze opinie ! 

Zobacz również