Głos Seniora:

ogólnopolski magazyn skierowany do seniorów.

Miejsce przyjazne seniorom

Głos Seniora, jako patron medialny wydarzenia, obecny był na wczorajszej gali finałowej konkursu Miejsca Przyjazne Seniorom. Zapraszamy do fotorelacji.

Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora, jako patron medialny wydarzenia, obecny był na wczorajszej gali finałowej konkursu Miejsca Przyjazne Seniorom organizowanego przez Warszawską Radę Seniorów oraz Urząd m.st. Warszawy. Przedsięwzięcie miało na celu wyróżnienie oraz promowanie instytucji i organizacji działających na terenie m.st. Warszawy otwartych na potrzeby osób starszych.

W Warszawie mieszka blisko pół miliona osób powyżej 60 roku życia  – to ponad 25% ogółu mieszkańców. Kluczowym staje się wspieranie wszelkich inicjatyw, które mają służyć starszym mieszkańcom Warszawy. Przestrzeni bez barier architektonicznych, miejsc oferujących atrakcyjne produkty, usługi i zniżki oraz w których seniorzy czują się swobodnie, są uprzejmie traktowani oraz obsługiwani. Placówki wyróżnione w ramach konkursu otrzymały certyfikat oraz oznaczenie informujące o wyróżnieniu.

Wykaz instytucji i organizacji, które otrzymały Certyfikat, będzie nieodpłatnie publikowany w materiałach promocyjnych Urzędu m.st. Warszawy, materiałach informacyjnych Warszawskiej Rady Seniorów oraz w serwisie internetowym www.senioralna.um.warszawa.pl.

W wydarzeniu wzięły udział władze m.st. Warszawy, członkowie Warszawskiej Rady Seniorów, przedstawiciele Rad Seniorów Dzielnic m.st. Warszawy oraz przedstawiciele wyróżnionych w konkursie Miejsc.

 

Wszystkim tegorocznym laureatom gratulujemy oraz dziękujemy za dostrzeżenie problemu warunków życia seniorów w Polsce i wdrażanie działań mających na celu zmianę na lepsze.

 

foto: Małgorzata Borys-Dziedzic

Zobacz również