Głos Seniora:

ogólnopolski magazyn skierowany do seniorów.

KONKURS Zwierzak lekiem na samotność

Czekamy na Państwa opowieści, w których podzielą się Państwo zdarzeniami z życia swojego pupila. Opowieści prosimy przysyłać na adres mailowy [email protected]

Zooterapia to metoda wzmacniająca rehabilitację, ale także osłabiająca przyczyny chorób, jak depresja, czy alzheimer. Pierwszymi objawami bowiem depresji jest niechęć do wychodzenia z domu, pustka, która towarzyszy nam przy wykonywaniu prac codziennych, poczucie osamotnienia, a przy tym unikania znajomych i przyjaciół. I wszystkim tym objawom przychodzi nieodzownie z pomocą nasz ukochany zwierzak. Czemu piszę „ukochany”? Bo nie da się mieć zwierzątka i nie pokochać go całym sercem.


Co o swoich zwierzętach ich opiekunowie?


- Mój piesek chodzi ze mną wszędzie. Nie tylko wychodzimy na spacery, ale także razem chodzimy do sklepu, apteki, czy w odwiedziny do moich i jego przyjaciół. Nie lubię chodzić sama, a on jest zawsze przy mnie. Myślę, że on też to lubi. – mówi Pani Zofia.

- Mojego kota podarowała mi córka na moje 65 urodziny i chociaż żyjemy z sobą 8 lat, do dzisiaj uważam, że był to najlepszy prezent, jaki mogłem dostać. Calka szybko się do mnie przywiązała, a i ja obdarzyłem ją miłością od pierwszych chwil. Uwielbiam momenty, kiedy wieczorami zatapiam się w fotelu, a ona przychodzi i mruczy, chcąc zwrócić na siebie uwagę. Wtedy głaszczę ją w jej brązowy brzuszek. Mi sprawia to chyba większą radość niż jej. – zwierza się Pan Stanisław.


Tak niewiele trzeba, aby poczuć się szczęśliwym i spełnić dobry uczynek. Wystarczy zaopiekować się zwierzątkiem, a on sam nas uszczęśliwi. Nie trzeba czekać na odpowiedni moment, wystarczy podjąć decyzję już teraz. Nie spotkałem jeszcze osoby, która narzekałaby, że podjęła taką decyzję.


Takich historii jak te jest bardzo dużo. Czekamy na Państwa opowieści, w których podzielą się Państwo zdarzeniami z życia swojego pupila. Opowieści prosimy przysyłać na adres mailowy [email protected]

Zobacz również