Głos Seniora:

ogólnopolski magazyn skierowany do seniorów.

IV EDYCJA ŁÓDZKICH SENIORALIÓW

Głównym celem Łódzkich Senioraliów organizowanych przez Urząd Miasta Łodzi jest zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc, w których mogą rozwijać swój potencjał. W organizację wydarzenia włączają się co roku łódzkie organizacje pozarządowe, instytucje, podmioty działające na rzecz osób starszych oraz partnerzy Miejskiej Karty Seniora.

Głos Seniora jako patron medialny zaprasza na IV Łódzkie Senioralia, które odbędą się 13-26 maja 2017 r. Dwa tygodnie wydarzeń dla seniorów przygotowanych przez partnerów inicjatywy tradycyjnie otworzy uroczysta inauguracja połączona z koncertem znanego artysty- w tym roku na naszej scenie pojawi się Krzysztof Krawczyk.

Integralną częścią tegorocznej edycji ŁS jest Ogólnopolski Konkurs Drzewo Pokoleń organizowany przez Urząd Miasta Łodzi, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundację dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Konkurs ma na celu wyłonienie i uhonorowanie organizacji pozarządowych, firm, instytucji jak i seniorów realizujących projekty w obszarze zdrowego i aktywnego starzenia się oraz podejmujących wszelką działalność przyczyniającą się do poprawy jakości życia osób 60+. Gala Konkursu, której towarzyszyć będzie wręczenie nagród dla Zwycięzców poszczególnych kategorii oraz występ Ewy Bem stanowić będzie również oficjalne zakończenie IV Łódzkich Senioraliów. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w głosowaniu internetowym, które rozpocznie się 28 kwietnia i potrwa do 19 maja (na stronie www.drzewopokolen.umed.lodz.pl – zakładka głosowanie).

 

W trakcie trwania „Łódzkich Senioraliów” posiadacze Miejskiej Karty Seniora mają zapewnione bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej oraz 50% zniżki na usługi u wybranych partnerów Karty.

 

Informacje o IV Łódzkich Senioraliach: www.seniorzy.uml.lodz.pl

Informacje o Konkursie Drzewo Pokoleń: www.drzewopokolen.umed.lodz.pl

 

 

PROGRAM „IV ŁÓDZKICH SENIORALIÓW”:

 

UROCZYSTA INAUGURACJA – KONCERT KRZYSZTOFA KRAWCZYKA (13.05.2017)

Godz. 14-19:00, Pasaż Schillera

W programie: przekazanie Seniorom kluczy do bram miasta przez Prezydenta Miasta Łodzi, stoiska partnerów, występy artystyczne, wręczanie informatorów z harmonogramem wydarzeń oraz koncert Krzysztofa Krawczyka.

 

WYDARZENIA DLA SENIORÓW (14.05 - 25.05.2017)

Ponad 700 wydarzeń podzielonych na 5 kategorii: edukacja, kultura, sport/ rekreacja, porady/drzwi otwarte i zdrowie. W programie: wykłady, wycieczki, warsztaty, zajęcia komputerowe, wydarzenia kulturalne i wiele innych wydarzeń na terenie całego Miasta.

 

III. GALA KONKURSU „DRZEWO POKOLEŃ” (26.05.2017)

Aula 1000 Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Pomorskiej 251
W programie: wręczenie nagród dla Zwycięzców poszczególnych kategorii Konkursowych oraz koncert Ewy Bem. Bezpłatne wejściówki dostępne w siedzibie Zespołu ds. Seniorów. Więcej informacji: 42 638 47 30.

 

 

 

 

Koordynator IV Łódzkich Senioraliów – kontakt:

Zespół ds. Seniorów UMŁ

91-066 Łódź , ul. Zachodnia 47, p. 132

tel.: 42 638 47 30

e-mail: [email protected]

www.seniorzy.uml.lodz.pl

Zobacz również