Głos Seniora:

ogólnopolski magazyn skierowany do seniorów.

Inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Lubaniu

W dniu 18 lipca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubaniu odbyła się uroczysta inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora.

W dniu 18 lipca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubaniu odbył się „Dzień z Kartą Seniora”. Podczas spotkania Wójt Gminy Larysa Krzyżańska wręczyła Karty pierwszym Seniora oraz odczytała List gratulacyjny od Pana Łukasza Salwarowskiego Prezesa Stowarzyszenia MANKO. Do Urzędu Gminy wpłynęło już 121 wniosków od mieszkańców. Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna oraz bezterminowa. Jedynym warunkiem jej otrzymania jest ukończenie 60 lat. Dokument uprawnia do korzystania ze zniżek na wybrane produkty i usługi m.in. na sanatoria uzdrowiskowe, ośrodki rehabilitacyjne, baseny, zajęcia taneczne, bezpłatne badania słuchu, czy z zakresu optyki, na usługi fryzjersko – kosmetyczne, produkty chemii gospodarczej, środki transportu, do kawiarni lub kina.

Wnioski o wydanie Ogólnopolskiej Karty Seniora-edycja Lubanie dostępne są w Urzędzie Gminy Lubanie, w pok. 2, w godz. pracy Urzędu lub na stronie www.lubanie.com w zakładce Gmina Przyjazna Seniorom.

 

Na stronie Urzędu Gminy zamieszczony jest wykaz partnerów Ogólnopolskiej Karty Seniora. Do Programu przystąpili również nasi Lokalni Przedsiębiorcy:

- P.H-U „Agro – Tech” Mariusz Modrzejewski Probostwo Górne 117/2, 87-732 Lubanie

Oferuje:  usługi transportowe – 5 % ,maszyny rolnicze używane - 3%, wynajem maszyn – 3%

 

- Sklep Ogólno - Przemysłowy Dyonizy Dąbrowski, Lubanie 62, 87-732 Lubanie

Oferuje: 10% na artykuły chemia gospodarcza

 

- Gminny Ośrodek Kultury w Lubaniu, który oferuje: 20% zniżki na bilety wstępu

Zobacz również