Głos Seniora:

ogólnopolski magazyn skierowany do seniorów.

II Bytomski Przegląd Twórczości Artystycznej Bytom

Redakcja Głosu Seniora wręczyła podczas II Bytomskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej wyróżnienie "Miasto przyjazne seniorom" dla Bytomia

W środę 31 maja w Teatrze Rozbark w czasie II Bytomskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej przeglądu Pani Aneta Latacz - zastępca Prezydenta Bytomia odebrała z rąk pana Marka Pilcha, ambasadora Głosu Seniora certyfikat "Miasto przyjazne seniorom" przyznane przez Stowarzyszenie Manko i redakcję "Głosu Seniora". Pan Marek Pilch podkreślił, że certyfikat miasto otrzymało spełniając warunki formalne określone w regulaminie i jest on także docenieniem rzeczywistych działań podejmowanych przez jego Zarząd i Radę Miejską na rzecz tej grupy mieszkańców. Dowodem tego jest wspaniale działający od ponad 10 lat Uniwersytet Trzeciego Wieku, bytomskie Senioralia i uwzględnianie postulatów zgłaszanych przez Bytomską Radę Seniorów.


Przegląd był także okazją do wręczenia pierwszej dziesiątce bytomian w wieku 60+ Ogólnopolskiej Karty Seniora. Karta uprawnia do korzystania ze zniżek na wybrane produkty i usługi. Obecnie w program zaangażowało się ponad 800 partnerów. Wśród firm, które przystąpiły do programu i udzielają zniżek posiadaczom karty znajdują się między innymi: uzdrowiska, przychodnie i gabinety lekarskie, ośrodki rehabilitacyjne, instytucje kultury (kina, teatry, muzea...) i akademie językowe.


Należy podkreślić, że Bytom przystępując do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora jest pierwszym miastem na Śląsku, które daje możliwość seniorom korzystania z Bytomskiej Karty seniora - lokalnie; Śląskiej Karty Seniora – w województwie śląskim (na dowód osobisty) i Ogólnopolskiej Karty Seniora– w całej Polsce , w instytucjach zgłoszonych do programu.


Ogólnopolską Kartę Seniora każdy mieszkaniec Bytomia, który ukończył 60 lat, będzie mógł odebrać w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, a słuchacze Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sekretariacie Uniwersytetu w budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Powstańców Śląskich 10. Karta będzie wydawana bezpłatnie. Wszystkie koszty związanie z jej wykonaniem i dystrybucją ponosi miasto.


Ambasador Zdrowego Stylu Życia "Głosu Seniora"
dr inż. Marek Pilch
tel. 602 288 588

Zobacz również