Głos Seniora:

ogólnopolski magazyn skierowany do seniorów.

Dzień Dla Zdrowia

„Dzień Dla Zdrowia” to wydarzenie o charakterze zdrowotno-edukacyjnym, którego celem jest promocja zdrowia i jego profilaktyki.

Dzień Dla Zdrowia to nie tylko badania i konsultacje. To również możliwość wysłuchania ciekawych wykładów i prelekcji z obszaru zdrowia seniorów. Tegoroczna, III edycja odbędzie się 18 października na terenie Ośrodka Sanatoryjnego Tulipan w Ustroniu przy ul. Szpitalnej 21.

Podczas „Dnia Dla Zdrowia” odbędzie się konferencja, na której zostaną poruszone tematy dotyczące: zdrowia seniorów, zdrowego odżywiania, a także warsztatów na temat zasad bezpiecznego stosowania i przechowywania leków, profilaktyki i leczenia zaćmy. Wykłady przeprowadzą lekarze oraz specjaliści w swoich dziedzinach. W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w bezpłatnych badaniach i konsultacjach, skorzystać z bezpłatnych degustacji, a także uzyskać informacje dotyczące zdrowia i profilaktyki.

W programie wydarzenia:

1) Godz. 9.10

Modyfikacje żywieniowe, czyli wsparcie seniorów w codziennych potrzebach fizjologicznych” – wykład wygłosi  dietetyk mgr Sylwia Gugała z Instytutu Żywności i Żywienia z Warszawy

2) Godz. 10.00

Przewietrz apteczkę” – wykład wygłosi Aleksandra Kielan z Fundacji Obywatele Zdrowo Zaangażowani

3) Godz. 11.00

Zioła na zachowanie młodości” – wykład wygłosi lekarz chorób wewnętrznych, fitoterapeuta lek med. Krzysztof Błecha

4) Godz. 12.00

Zaćma. Objawy i leczenie” – wykład wygłosi specjalista z Europejskiego Centrum Okulistycznego OKULIS.

Zobacz również