Głos Seniora:

ogólnopolski magazyn skierowany do seniorów.

100 000 egzemplarz Ogólnopolskiej Karty Seniora wręczony

Wyjątkowe, symboliczne egzemplarze Ogólnopolskiej Karty Seniora podczas uroczystego spotkania w Kinie Muranów otrzymała Wirginia Szmyt DJ Wika oraz Jacek Wszoła.

Stowarzyszenie MANKO jest niezależną Organizacją Pożytku Publicznego, organizatorem kampanii społecznych (m.in. Lokal BEZ papierosa, Polska BEZ dymu, RyzyKOchania, Nie pal przy dziecku, Palenie jest słabe, Życie zaczyna się po 60-tce), koordynatorem programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, organizatorem Ogólnopolskich Senioraliów w Krakowie oraz wydawcą ogólnopolskiego magazyny senioralnego Głos Seniora. Stowarzyszenie MANKO pomaga i działa społecznie już od ponad 18 lat.

Program Ogólnopolskiej Karty Seniora skierowany jest do osób, które ukończyły 60 rok życia i chcą skorzystać ze zniżek w prawie 900 punktach, instytucjach oraz ośrodkach zdrowia w całej Polsce. W ramach projektu Miasto Przyjazne Seniorom Stowarzyszenie MANKO ściśle współpracuje z ponad 46 miastami i gminami w całej Polsce, w których seniorzy mogą wyrobić lokalną edycję Karty w wyznaczonych do tego urzędach.

Swoją Kartę posiada już prawie 100 tysięcy seniorów. Wyjątkowe, symboliczne egzemplarze Ogólnopolskiej Karty Seniora podczas uroczystego spotkania w Kinie Muranów otrzymała Wirginia Szmyt DJ Wika - Ambasadorka Głosu Seniora i najstarsza didżejka w Polsce oraz Jacek Wszoła - polski lekkoatleta i złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku. Podczas spotkania nowi Ambasadorowie Ogólnopolskiej Karty Seniora opowiedzieli o łamaniu stereotypów, kształtowaniu i utrwalaniu wśród seniorów aktywnej postawy oraz o tym, że wiek nie powinien stanowić przeszkody w realizowaniu własnych pasji. Zdaniem naszych gości tylko od nas zależy, jak wyglądać będzie jesień naszego życia. Nie powinniśmy wsłuchiwać się w krążące negatywne przekonania o seniorach, bo sami określamy, czym dla nas jest wiek 60+.

Podczas spotkania na widowni obecny był Pełnomocnik Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia dr n. pr. Marek Woch oraz Radna Izabela Skonecka, która opowiadała, dlaczego Gmina Konstancin-Jeziorna zdecydowała się przystąpić do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Zachęcamy wszystkich Seniorów 60 + do korzystania z Ogólnopolskiej Karty Seniora, która jest programem bezpłatnym i bezterminowym. Kartę można otrzymać w biurze Stowarzyszenia Manko, al. Słowackiego 46/30 w Krakowie lub poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie interentowej i wysłanie go pocztą tradycyjną. Dodatkowo, w miastach partnerskich Karty wydawane są w wyznaczonych do tego Urzędach, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, Klubach Seniora oraz podczas targów i wydarzeń dla seniorów. 

Program Ogólnopolskiej Karty Seniora wspierają nasi Ambasadorowie: Krzysztof Zanussi, Helena Norowicz, Aleksander Doba, Urszula Szczurek, Maria Pstrong, Tadeusz Ferenc.  

 

W konferencji uczestniczyli:

Wirginia Szmyt DJ Wika - najstarsza DJ-ka w Polsce, aktywistka działająca na rzecz seniorów, współorganizatorka parad seniorów, dancingów międzypokoleniowych i Ogólnopolskich Senioraliów w Krakowie. Przez większość życia pracowała z trudną młodzieżą jako pedagog szkolny 

Jacek Wszoła -  polski lekkoatleta, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku, który specjalizował się w skoku wzwyż. Pasjonat zdrowego i aktywnego stylu życia

Łukasz Salwarowski - prezes Stowarzyszenia MANKO i Redaktor naczelny Głosu Seniora, aktywista czynnie działający społecznie od 20 lat, inicjator projektów realizowanych w Stowarzyszeniu, PRowiec, marketingowiec, szkoleniowiec, antytytoniowiec - jednym słowem człowiek orkiestra

 

Zobacz również