• 11 grudnia 2024 00:49

Plebiscyt „Poza stereotypem”: wybieramy Seniorkę i Seniora Roku

sie 20, 2024 #Senior, #seniorzy

Czy znasz seniorów, których aktywność, zaangażowanie i pasja przekracza granice wieku? Pozwól, aby dowiedziała się o nich cała Małopolska. Zachęcamy do udziału w Małopolskim Plebiscycie „Seniorka i Senior Roku – Poza Stereotypem”!

Nauczyciel, dziennikarz, telegrafistka, rolnik, pielęgniarka, muzyk, sportowiec, inżynier – za tymi zawodami kryją się niezwykłe osoby, które swoim życiem dają dowód na to, iż pomimo przekroczenia wieku emerytalnego, w dalszym ciągu można kształcić się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania czy pomagać innym.

Można np. aktywnie działać w Kole Gospodyń Wiejskich, promować lokalne tradycje, uświetniać śpiewem lokalne uroczystości, rozwijać integrację międzypokoleniową, marzyć o wydaniu płyty jak Pani Paulina Tomczyk z Łuczyc czy też aktywnie działać na rzecz środowisk senioralnych. Poprzez udział w senioralnych gremiach dbać o potrzeby seniorów, inicjować działania, pomagać potrzebującym – tak jak Pan Stefan Jucha z Krakowa. To właśnie laureaci jednej z edycji Plebiscytu.

– W województwie małopolskim jest bardzo dużo osób, które mogą stać się wzorem dla młodego pokolenia. Zachęcamy Państwa do zgłaszania kandydatów do Małopolskiego Plebiscytu „Seniorka i Senior Roku – Poza Stereotypem”, do dnia 10 września 2024 roku w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Krakowie. Wspólnie twórzmy w Małopolsce przestrzeń przyjazną osobom starszym – mówi Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Poza stereotypem: doceńmy seniorów

Laureaci zostaną nagrodzeni niezwykłymi statuetkami prof. dr hab. Krzysztofa Nitscha –– artysty i rzeźbiarza związanego z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie. W dotychczasowych edycjach tytułem Seniorki lub Seniora Roku nagrodzono 34 seniorów, a 79 zostało wyróżnionychSylwetki laureatów pokazują, że wbrew powszechnemu przekonaniu nie należy obawiać się starzenia. Nigdy nie jest za późno na spełnianie pasji i życie pełnią życia!

Warunki głosowania

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, ul. Piastowska 32, 30-070 Kraków. Wraz z aplikacją należy dostarczyć:

– wypełnioną Kartę zgłoszenia (załącznik nr 1 do Regulaminu),

– formularz oświadczenia kandydatki/kandydata o wyrażeniu zgody na udział w plebiscycie (załącznik nr 2 do Regulaminu),

– klauzulę informacyjną wraz z klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych w przypadku załączenia do zgłoszenia rekomendacji (załącznik nr 3 do Regulaminu).

Dodatkowo kartę zgłoszenia (załącznik nr 1 do Regulaminu) w elektronicznej wersji edytowalnej należy przesłać na adres e-mail: biuro@rops.krakow.pl.

 Szczegółowe informacje o plebiscycie znajdują się na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie – www.rops.krakow.pl.

Skip to content