• 22 lipca 2024 15:30

Już wkrótce Festiwal Biegowy. Przed nami moc atrakcji ​

lip 8, 2024

Już wkrótce Festiwal Biegowy. Przed nami moc atrakcji

Rośnie liczba zawodników zarejestrowanych na Festiwal Biegowy. Piętnasta edycja wydarzenia znów dostarczy pozytywnych emocji. Zabawa w Piwnicznej będzie fantastyczna, na Nakle znów całymi rodzinami spotkamy się w wielkim Miasteczku Biegowym, gdzie w dniach 6–8 września 2024 roku odbędzie się Festiwal Lachów i Górali oraz Festiwal Smaków. O atrakcje zadbają również liczni partnerzy Festiwalu. Nikogo nie może tu więc zabraknąć. Co ważne, wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym „Głosu Seniora”.

Festiwal biegowy: punkty serwisowe

Wśród pojedynczych dystansów największe wyzwanie na Festiwalu Biegowym stanowią Biegi 7 Dolin. Bez względu na to, jaki dystans ostatecznie wybierzecie, możecie mieć pewność, że na trasie nie zabraknie wam niczego. Wszystko dzięki punktom serwisowym.

W biegu na 100 km przepaki będą zlokalizowane na 36 km, 62 km, 89 km. Co musicie o nich wiedzieć?

  • Worki i naklejki na worki w pakiecie startowym.
  • Limit depozytu wynosi 3 kg na osobę.
  • Depozyty zwiezione z punktów kontrolnych będzie można odbierać w Piwnicznej-Zdroju, w miejscu wyznaczonym przez organizatora, nie wcześniej niż 3h po limicie czasu danego punktu.
  • Depozyty nieodebrane do końca trwania imprezy zostaną zutylizowane.
  • Depozyty nie będą wysyłane drogą pocztową.
  • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zagubienie depozytu.
  • Zabrania się umieszczanie w depozytach pojemników szklanych.

Punkty żywnościowe będą natomiast na 21 km, 36 km, 50 km, 62 km, 74 km i 89 km. Na mecie można liczyć również na ciepły posiłek.

W biegu na 61 km przepaki będą na dystansie 36 km. Obowiązują te same zasady, co w przypadku „setki”. Punkty żywnościowe to z kolei 21 km, 36 km, 50 km. W przypadku Górskiego Koral Maratonu pożywić będziecie się mogli na dystansie 19 km, 27 km i 31 km.

Koszulka Festiwalu Biegowego

Wzorem ubiegłych lat na festiwalu będziecie mogli kupić specjalną koszulkę premium. Wykonana jest z superlekkiego materiału sportowego o gramaturze 100 g/m2, dzięki czemu zapewnia najwyższy poziom oddychalności. Jest przyjemna w dotyku i przewiewna oraz produkowana w Polsce:

– Rekomendowane aktywności: bieganie (nawet w gorące dni), nordic walking, siłownia i fitness, jazda na rowerze i wszystkie sporty powodujące intensywne pocenie – informuje producent. To wspaniała pamiątka, którą po prostu trzeba mieć u siebie! Będzie wam przypominała o tegorocznym starcie.

W jaki sposób możecie ją nabyć? Osoby, które się jeszcze nie zarejestrowały, będą mogły zaznaczyć koszulkę razem z rozmiarem przy rejestracji i dokonać opłaty za całość (biegi plus koszulka). Z kolei ci, którzy są już zarejestrowani i dokonali opłaty, mogą kupić koszulkę, wysyłając przelew na konto Fundacji Festiwal Biegów PL28 1020 1097 0000 7902 0245 8578. W tytule należy podać imię i nazwisko oraz rozmiar koszulki, która kosztuje 69 zł. Po zaksięgowaniu wpłaty zamówienie będzie widoczne na koncie zawodnika (z reguły około 3–4 dni robocze od opłaty).

Festiwal Biegowy: Punkty UTMB

Festiwal Biegowy daje również możliwość zbierania punktów UTMB Index Races. Co to takiego? UTMB, a więc Ultra-Trail du Mont-Blanc, to jeden z najtrudniejszych ultramaratonów terenowych w Europie. Festiwal odbywa się w Chamonix, a koronnym dystansem jest 170 km. 

Organizacja UTMB ma swój system oceniania osiągnięć biegaczy: UTMB Performance Index. Tego typu indeks możecie dostać, kończąc minimum jeden bieg UTMB World Series lub inny, również punktowany w tej klasyfikacji. Ważne, by odbywało się to w ciągu ostatnich dwóch lat. Wiąże się to również z przebiegnięciem jednego z dystansów – 20, 50, 100, 170 km.

Za każdy bieg z serii „by UMTB”, które uda wam się ukończyć, możecie otrzymać „running stone”, a więc biegający kamień. Klucz wygląda następująco:  20K – 1, 50K – 2, 100K – 3, 170K – 4. Każdy z nich odpowiada jednemu losowi do udziału w biegu w Chamonix. 

Rejestracja Festiwal Biegowy

Nowości na Festiwalu Biegowym

Tegoroczny festiwal będzie nieco się różnił od ubiegłorocznej edycji. Jakie są największe zmiany? 

Przede wszystkim zmieniony jest przebieg Koral Maratonu. W tym roku nie będzie biegiem ulicznym, ale górskim na dystansie 42 km. Jak dodaje, nie będzie również dystansu 15 km. Zamiast niego pojawi się bieg na 7 km. – Iron Run, aby wyszła odpowiednia liczba kilometrów, pobiegnie na dystansie 14 km. Zawodnicy, którzy będą w nim startować, dwukrotnie pokonają zatem trasę 7 km. Pozostałe konkurencje będą się odbywały na tych samych zasadach i trasach co przed rokiem. W tym zakresie nic się nie zmienia. Niezmienny jest również dobry klimat, atmosfera i świetna sportowa zabawa przez trzy dni

Wygraj samochód na Festiwalu Biegowym

Festiwal Biegowy ma swoją tradycję. Na zakończenie imprezy losowany jest szczęśliwiec, który wygrywa samochód ufundowany przez firmę Koral. Nie inaczej będzie również tym razem. Znowu ktoś wyjedzie z Piwnicznej nowiutkim pojazdem.

W tym roku do wygrania będzie Toyota Aygo X. To 5-drzwiowy pojazd wyprodukowany w 2024 roku i warty blisko 71 tysięcy złotych. Wyposażony jest w wiele udogodnień m.in. system wspomagający pokonywanie podjazdów czy system wykrywania zmęczenia kierowcy. Podróżowanie nim bez wątpienia będzie wielką przyjemnością.

Co zrobić, aby dać sobie szansę wygrania samochodu? Wystarczy ukończyć jeden z tych dystansów: Iron Run, Bieg 7 Dolin 100 km, Bieg 7 Dolin 61 km, Bieg 7 Dolin Górski Koral Maraton, Bieg Górski 23 km, Półmaraton, Bieg Górski 11 km, Mistrzostwa Doliny Popradu w Nordic Walking 11 km, Sądecka Dycha po rekord.