• 22 lipca 2024 16:16

Klaster Obywatelski: samotność seniora

lip 2, 2024

27 czerwca 2024 roku w Centrum Obywatelskim na ul Reymonta 20 w Krakowie odbyło się wydarzenie pt. „Klaster Obywatelski: Samotność Seniora”. Przedstawiciele organizacji podejmujących pracę na rzecz wsparcia osób starszych spotkali się, aby przedyskutować problem samotności wśród seniorów.

Samotność Seniora - program spotkania

Wydarzenie trwało cztery godziny, w trakcie których uczestnicy wymieniali się doświadczeniami, wszelkimi pomysłami oraz merytorycznymi rozwiązaniami. Wszystko po to, aby przeciwdziałać izolacji osób starszych. Najbardziej palącą kwestią okazała się mało efektywna komunikacja pomiędzy seniorami oraz wspomagającymi ich instytucjami. Klaster obywatelski: samotność seniora przyczynił się do nawiązania ważnych współprac między organizacjami, organami administracji publicznej, jednostkami pomocy społecznej, podmiotami medycznymi i przede wszystkim mieszkańcami. To dzięki nim zebrano istotne wnioski i inspiracje, które posłużą do wypracowania konkretnych rozwiązań i podjęcia odpowiednich kroków. 

Kto wziął udział w wydarzeniu?

Samotność seniora to istotny problem XXI wieku

Samotność seniorów to zjawisko, które staje się coraz bardziej powszechne w dzisiejszym społeczeństwie.
Starzenie się populacji, śmierć bliskich, zmniejszona mobilność, gorsze samopoczucie i stan zdrowia przyczyniają się do tego problemu. Nie można pominąć również niewystarczających środków do życia. Wiemy, jak ważna jest aktywizacja seniorów, dlatego Stowarzyszenie MANKO organizuje wiele konkursów, tak aby osoby starsze mogły podzielić się swoimi zainteresowaniami. Wśród nich znajdują się: „Senior działkowiec”, „Stylowy senior”, „Zwierzak lekiem na samotność” czy „Podziel się twórczością”. Serdecznie zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń na adres konkurs@manko.pl. Solidarni z seniorami – razem damy radę.