• 18 lipca 2024 10:06

Uzdrowisko Cieplice honoruje Ogólnopolską Kartę Seniora

lip 1, 2024

Uzdrowisko Cieplice honoruje Ogólnopolską Kartę Seniora

Wakacje to idealny czas na podróże, korzystanie z uroków świata i odkrywanie ciekawych miejsc. W okresie letnim wielu seniorów udaje się do także sanatoriów. Nasi ambasadorzy, Bożena i Miłosz Sałacińscy, udali się do Uzdrowiska Cieplice w Jeleniej Górze, gdzie na pobyt można dostać 3% zniżki z Ogólnopolską Kartą Seniora.

Na przełomie czerwca i lipca NFZ skierował ambasadorów do sanatorium w Cieplicach w ramach podratowania zdrowia. Kurort położony jest u stóp Karkonoszy na wysokości 350 m n.p.m. Otoczony przez cztery pasma górskie: Karkonosze, Izery, Góry Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie. Klimat kotliny charakteryzuje się częstymi zmianami pogody. Wieją tam dość silne wiatry. Poza tym dochodzi do znacznych dobowych wahań temperatury i ciśnienia.

Uzdrowisko Cieplice – idealne do wypoczynku

Uzdrowisko Cieplice założono w 1281 roku. Legenda głosi, że wzięło początek w dworku myśliwskim wzniesionym przy źródłach. Wtedy to, podczas polowania zorganizowanego przez księcia śląskiego Bolesława Wysokiego, woda uzdrowiła jelenia, który wówczas został zraniony.

 – Zamieszkaliśmy z mężem w samym centrum uzdrowiska, czyli w „Domu Zdrojowym” z 249 pokojami. Lekarz zalecił nam głównie kąpiele lecznicze w wodzie termalnej. Rano biegamy z zabiegu na zabieg. Po obiedzie spacerujemy po głównym deptaku i Parku Zdrojowym. Wieczorami zasiadamy w jednej z licznych kawiarni przy kawie lub piwku. Dzięki cudownej, letniej pogodzie i serii zabiegów czujemy się w pełni zrelaksowani – mówi ambasadorka „Głosu Seniora” i kuracjuszka, Bożena Sałacińska.

 

Obiekty Uzdrowiska położone są na płaskim terenie, co ułatwia spacery osobom starszym czy pacjentom ze schorzeniami ruchowymi. Sanatorium oferuje m.in. kąpiele w wodzie fluorkowo-krzemowej, kąpiele kwasowęglowe, kąpiele perełkowe czy kąpiele borowinowe. Kąpiel w wodzie termalnej wywołuje natychmiastowe reakcje spowodowane działaniem czynników fizykochemicznych. Z kolei ćwiczenia prowadzone przez fizykoterapeutów zwiększają wydolność fizyczną i psychiczną. Poprawiają też funkcjonowanie stawów oraz kręgosłupa, tym samym zapobiegają następstwom bezruchu oraz zwiększają siłę mięśniową.

Uzdrowisko Cieplice honoruje Ogólnopolską Kartę Seniora

– Od ponad roku Uzdrowisko Cieplice posiada certyfikat uczestnictwa w programie „Ogólnopolska Karta Seniora”. Karta upoważnia do zniżek przy korzystaniu z naszych zabiegów – informuje dr n.med. Jacek Gąsiorowski. Co ważne, z kartą OKS dostaniecie 3% zniżki na pobyt w tym urokliwym miejscu:

Uzdrowisko Cieplice - Lokalizacja