• 22 lipca 2024 16:57

“Głos Seniora” w Paryżu – senior podróżnik​

lip 1, 2024

"Głos Seniora" w Paryżu - senior podróżnik

Na emeryturze życie nie musi zwalniać tempa. Dla wielu seniorów to czas, aby spełnić marzenia, na które wcześniej brakowało odwagi. Podróże po świecie, a co za tym idzie – odkrywanie nowych kultur i miejsc, są fascynującym doświadczeniem. Wakacje sprzyjają takim wycieczkom, dlatego gorąco zachęcamy naszych czytelników, aby podzielili się z nami tym wydarzeniem.

Podróżnicze marzenie

Swoje podróżnicze marzenie spełniła ambasadorka „Głosu Seniora” Halina Dębińska z Łodzi, która na co dzień prowadzi tam na os. Jagiełły partnerski Klub Seniora. W połowie czerwca wyruszyła do… Paryża! W ciągu pięciu dni zrobiła przeszło 50 tysięcy kroków. W trakcie pobytu poznała tamtejszą Polonię, która chętnie zapoznała się z „Głosem Seniora”. Podczas wizyty we francuskiej stolicy seniorka zobaczyła: Wieżę Eiffla, Luwr, Wersal, cmentarz Père-Lachaise, Bazylikę Sacre Coeur, Łuk Triumfalny, dzielnicę La Défense oraz Pola Elizejskie. Jak sama mówi: „polecam zobaczyć Paryż, gdzie co krok można trafić na historyczne budynki oraz zabytki kultury i sztuki… i ten paryski klimat uroczych kawiarni”.

Konkursy Głosu Seniora - jak wziąć udział?

Pamiętajcie również, że cały czas trwają pozostałe konkursy organizowane przez Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora:

·       Senior działkowiec – dla miłośników przyrody i pięknych ogródków;

·       Stylowy senior – dla zafascynowanych modą i dobrym gustem,

·       Zwierzak lekiem na samotność – dla seniorów, którzy dostrzegają wartość czworonogów w swoim życiu,

·       Miłość po 60-tce – dla tych, którzy znają receptę na szczęśliwe życie w związku,

·       Podziel się twórczością – dla artystów, poetów, amatorów sztuki,

·       Prześlij nam swój przepis – dla tych, którzy mogliby nie wychodzić z kuchni.

 

Serdecznie zapraszamy do wysyłania zgłoszeń. Konkursy dla seniorów to doskonała okazja, aby wykazać się talentami, pasjami i umiejętnościami, które przez lata rozwijaliście. Nie czekajcie, zgłoście się już dziś i pokażcie, że wiek to tylko liczba, a prawdziwa pasja nie zna granic.

Jak wziąć udział w konkursie Głosu Seniora?

Drodzy seniorzy, podzielcie się z nami pocztówką z wakacji! Wyślijcie do nas zdjęcie (warunek konieczny: senior musi być na nim widoczny) i krótki opis podróży. Zgłoszenia kierujcie na adres: konkurs@manko.pl. W tytule maila wpiszcie „Senior podróżnik”. We wrześniu wylosujemy jedną osobę, która wygra nagrodę. Powodzenia i udanych wczasów!