• 22 lipca 2024 17:16

Święto biegów górskich pod Górą Parkową 

cze 25, 2024 #Senior, #seniorzy

Już w tym tygodniu odbędzie się czwarta edycja Europejskiego Festiwalu Biegowego „Dwa Beskidy”. Czekają nas trzy niezmiernie intensywne dni, które wypełnią gorące sportowe emocje i dobra zabawa. Piękne szlaki Beskidu Niskiego i Sądeckiego zaroją się od biegaczy. Patronem wydarzenia jest Głos Seniora. Zmagania rozpoczną się w piątek i zakończą się w niedzielę.

Podobnie jak w poprzednich latach, na sześciu dystansach, od najkrótszej Piątki Małopolskiej rozgrywanej na ścieżkach Góry Parkowej, po monumentalną koronną Krynicką Setkę, której trasa prowadzi przez najpiękniejsze miejsca dwóch Beskidów. Serce wydarzeń festiwalowych będzie oczywiście tętniło na pięknym krynickim deptaku. To tu będzie umiejscowiona strefa mety wraz ze wszystkimi atrakcjami, z których będą mogli skorzystać zarówno biegacze jak i pozostali goście kurortu, wczasowicze, kuracjusze i turyści. Sobotę zdominują przede wszystkim sportowe emocje. To będzie naprawdę długi dzień, który zacznie się już o godzinie 3:00, kiedy wystartuje Krynicka Setka. Na metę znajdującą się na ulicy Nowotarskiego, zaraz przy Starym Domu Zdrojowym przez cały dzień będą wpadać zawodnicy kończący swoje biegi. 

Czy podczas festiwalu biegowego odbędą się koncerty?

Oprócz zmagań biegowych w trakcie trwania weekendu intensywnym życiem zatętni festiwalowa scena. Już w piątkowe popołudnie zobaczymy na niej Artystów z Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”, Balet Miniatury i występ zespołu regionalnego „Pogranicze”. Zostaną też wręczone nagrody dla zwycięzców pierwszego biegu, Piątki Małopolskiej. Pierwszy dzień zakończy zabawa z didżejem. W czasie, kiedy zawodnicy pokonywać będą kolejne kilometry, na deptaku nie zabraknie  dobrej zabawy. Zacznie się od animacji dla najmłodszych, a na scenie zaprezentują się kolejni  młodzi artyści, między innymi zespół Planeta Kids, Mykko Kijewski (laureat Paddim 2023) i znany z poprzedniego dnia Balet Miniatury.  Pełen emocji dzień zamknie koncert zespołu Szumy, który, jesteśmy o tym przekonani,  mocno rozgrzeje festiwalową publiczność. Trio z Nowego Sącza potrafi to robić znakomicie. Nawet zmęczonym rywalizacją biegaczom z pewnością dygnie nóżka. 

Krynica-Zdrój oferuje wiele atrakcji

Krynica-Zdrój jest prawdziwą uzdrowiskową i turystyczną perłą Małopolski, regionu  słynącego z pięknej przyrody, barwnego folkloru i bogatej historii. Miasto Kiepury i Nikifora, dwóch  patronów Festiwalu położone na granicy Beskidu Sądeckiego i Niskiego słynie nie tylko ze  znakomitych uzdrowisk i czystego powietrza, ale wielkich tradycji sportowych. 

Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie, a organizatorem Fundacja Na Ratunek w partnerstwie z Burmistrzem Krynicy-Zdroju.  

Serdecznie zapraszamy pod Górę Parkową. Małopolska Tu Dobrze Się Biega!  

Czy da się zarejestrować?

Rejestracja dostępna jest pod tym linkiem – https://europejskifestiwalbiegowy.pl/zapiszsie/?regname=Rejestracja%20indywidualna

https://europejskifestiwalbiegowy.pl/zapiszsie/?regname=Rejestracja%20indywidualna