• 22 lipca 2024 16:43

W magiczny świat mebli do siedzenia i spania wprowadzają nas wersalki rozkładane. Te znane od lat produkty wracają w nowej odsłonie. Przyprawione wielkomiejskim stylem, okraszone światowym designem, a przede wszystkim zaprojektowane w odpowiedzi na potrzeby najwyższej funkcjonalności. Bierzemy pod lupę najświeższe propozycje projektantów mebli. W podsumowaniu zamieszczamy wyłącznie produkty w przystępnych cenach! Poznajmy wspólnie świat pięknych wnętrz, umeblowanych w zgodzie z najnowszymi trendami. Z pierwszej ręki dowiedz się, czy warto ustawić wersalkę w swoim salonie.

Skąd się wzięła nazwa wersalka? 

Wersalka jest nazwą używaną tylko w Polsce. Jej pochodzenie wiąże się z paryską siedzibą królów — Wersalem. Krewniaczka amerykanki i wracającego do naszych łask tapczanu, od wieków cieszy ludzi funkcjonalnością. Zapewniając wygodę wypoczynku królom, coraz częściej i nas raczy luksusem. Historycznie te małe kanapy imponowały kompaktowymi wymiarami, a także oferowanym komfortem. Stopniowo wypierając proste leżanki, rozpowszechniły się, nie tylko w pałacach, ale również w wielu  mieszczańskich domach.

Najczęściej polecane wersalki rozkładane

Listę rekomendowanych modeli, wypełniają wersalki z funkcją spania. Zwiększona funkcjonalność tych mebli, kapitalnie wpisuje się w najważniejsze z naszych potrzeb. Odpoczynek, krótka drzemka po obiedzie, a także regenerujący sen w nocy. To kilka z najczęstszych sposobów wykorzystania, poszukiwanych mebli tapicerowanych.

Poznajmy wspólnie warianty, które Polacy najchętniej wybierają do swoich domów.

Wersalki rozkładane z pojemnikiem na pościel

Te wyjątkowo praktyczne towarzyszki codziennego spania z pozoru nie wiele różnią się od kanap. Jednak w ich przypadku łatwiejsze jest przygotowywanie miejsca do spania. Upraszcza je mechanizm rozkładania typu clic-clac. Zamiast klasycznego wózka, belgijki czy delfina, do dyspozycji mamy tu szybką i prosta w użyciu opcję. Właśnie ten szczegół sprawia, że rozkładane zamienniki łóżek cieszą się popularnością wśród młodzieży i seniorów. Często goszczą również w dyżurkach i domowych biurach. Dodatkowy atut — przestronny schowek na pościel!

Wersalki z bokami — konkurencja dla kanapy

Najczęściej polecanym zamiennikiem sofy rozkładanej, są stylowe wersalki z bokami. Wizualnie oba warianty niewiele się różnią, co sprawia, że chętnie ustawiamy je w salonie. Budujemy z nich strefę rodzinnego wypoczynku. Samodzielnie lub w towarzystwie foteli, mebel pięknie zdobi przestrzeń.

Pikowane przeszycia, głęboko osadzone guziki, modna tapicerka, a przede wszystkim boki. Tak prezentuje się największa konkurentka pokojowej sofy.

Nowoczesne modele na podwyższonych nóżkach

Charakteru klasycznym wersalkom dodają barwne akcenty, oryginalne dekoracje, a także nieszablonowe detale. Przykładem tych ostatnich są wysokie nóżki, na których osadzony został mebel. Zwiększona, z ich pomocą, przestrzeń pomiędzy siedziskiem a podłogą, dba o lekki wygląd bryły. Co więcej, ma wyjątkową moc, mianowicie wersalka na nóżkach optyczne koryguje mankamenty pomieszczenia. Potęguje wrażenie przestronności, a nawet sprawia, że pokój wizualnie pęcznieje.

Jakie są wymiary wersalki do spania?

Zastanawiając się, na czym spać w salonie, na myśl przychodzą nam rozkładane meble tapicerowane. Wersalki, kanapy i narożniki oferują dogodną do spania powierzchnię. Smacznie wyśpimy się tu w pojedynkę, spokojnie zmieszczą się także dwie osoby. Przeglądając najnowsze propozycje producentów mebli do spania, znajdziemy kilka ciekawych opcji. W zależności od potrzeb, a także ilości dostępnego miejsca w salonie możemy przebierać wśród poniższych propozycji:

  • wersalki z funkcją spania dla 2 osób,
  • nowoczesne wersalki młodzieżowe,
  • modele wzbogacone o akcesoria do przechowywania pościeli,
  • stylowe wersalki do salonu (3-osobowe i większe),
  • warianty rozkładane z pojemnikiem na pościel.

Eleganckie, a przy tym praktyczne meble przybierają też postać niestandardową. Mowa tu małych modelach jednoosobowych. W tym zacnym gronie znajdują się również duże wersalki dla 3 osób. Każdy z modeli możemy swobodnie ze sobą łączyć i zestawiać. Dajmy upust kreatywności i urządźmy ciekawe wnętrze salonu!

Jaka wersalka, będzie najlepsza do małego pokoju?

Najnowsze wersalki rozkładane do salonu zaprojektowane zostały z myślą o stawianych przed nimi oczekiwaniach. Będąc odpowiedzią na potrzeby użytkowników, oferują wygodne miejsce do siedzenia, a także komfortową przestrzeń do spania. Codzienny relaks, rozprostowanie kości, a także odprężenie spiętego karku możliwe jest nawet na niewielkim meblu.

W małym pomieszczeniu najlepiej sprawdza się wersalka rozkładana dwuosobowa. Ten produkt odpowiada za realizację kilku ważnych zadań. Organizuje przestrzeń wypoczynku, jest też niezastąpionym zamiennikiem łóżka do spania.

Tanie wersalki rozkładane z pojemnikiem na pościel

Szeroką gamę stylowych wersalek rozkładanych znajdziemy przede wszystkim online. Korzystając z zasobnej ilości wariantów, z łatwością znajdziemy ten wymarzony przez nas produkt.

Polecany w sieci sklep meblowy Mirjan24 przygotował dla nas wybór nowoczesnych modeli. Poza prezentowanymi na zdjęciach produktami znajdziemy wiele funkcjonalnych wersalek. Do oferowanych przez sklep korzyści należą również niskie ceny i darmowa dostawa.