• 22 lipca 2024 17:16

KONFERENCJA Bezpieczny Senior w Sejmie RP

cze 21, 2024

Data: 19 czerwca 2024
Miejsce: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

Dzisiaj, 19 czerwca, w Sejm Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się konferencja BEZPIECZNY SENIOR organizowana przez Panią Monika Wielichowska Wicemarszałek Sejmu RP, Panią Minister ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz oraz Prezesa Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora, Łukasz Salwarowski.

 Konferencja rozpoczęła się od powitania przez Monika Wielichowska Panią Wicemarszałek Sejmu RP, Panią Minister ds. Polityki Senioralnej Polski Marzena Okła-Drewnowicz oraz Prezesa Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora Łukasza Salwarowskiego licznie zgromadzonych na sali gości z 25 gmin z 8 województw z całej Polski.

Część merytoryczną rozpoczęła się od wystąpienia Prezesa Łukasza Salwarowskiego. Prezes poruszył kwestię bezpieczeństwa w trzech obszarach:
Bezpieczeństwo konsumenckie
Bezpieczeństwo drogowe
Bezpieczeństwo lekowe
Po czym skoncentrował się na Kampanii Stop Manipulacji – nie daj się oszukać prowadzonej przez Manko-Głos Seniora od ponad 10 lat.

Następnie wystąpił wiceprzewodniczący rady ds. polityki senioralnej przy Minister Marzenie Okle-Drewnowicz, Michał Modro Mecenas mówił o zmianach prawnych dzięki którym będziemy czuć się bezpieczniej. Następnie wspólnie z prezesem Salwarowskim mówił o bezpieczeństwie lekowym i kampanii Zażywaj Leki Bezpiecznie prowadzonej z Profesor Agnieszka Neumann-Podczaska, dyrektor Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelnia Łazarskiego Dr Małgorzata Gałązka-Sobotka i Dyrektor Prezydium partnerstwa na rzecz Profilaktyki i Leczenia Otyłości Marta Pawłowska przeprowadziły prelekcję Bezpieczeństwo pacjenta wobec choroby otyłościowej – STOP EPIDEMII OTYŁOŚCI W POLSCE.

Następnie Katarzyna Dobrzańska Junco, Sekretarz Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeprowadziła wykład Bezpieczny Senior na Drodze “Noś odblaski i żyj”.

Konferencję zakończył pokaz mody Stylowi Seniorzy z Głos Seniora  w edycji BEZPIECZNIE, STYLOWO, ODBLASKOWO promujący noszenie odblasków w ruchu drogowym o kampanię Noś Odblaski i żyj.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele samorządów z Programu Gmina Przyjazna Seniorom. Byli z nami obecni m.in.: Gmina Białaczów, Urząd Gminy Ciechanów, Ciechocinek Uzdrowisko na czele z przewodniczącą Ciechocińskiej Rady Seniorów Wiesławą Taranowską, Gmina Czosnów, Urząd Gminy i Miasta Grójec na czele z Dariusz Gwiazda – Burmistrz Gminy i Miasta Grójec, Miasto Kobyłka, Urząd Gminy Lesznowola na czele z Marta Natalia Maciejak – Wójt Gminy Lesznowola, Milanówek Miasto-Ogród, Gmina Mińsk Mazowiecki, Miasto Mińsk Mazowiecki, Miasto Mława, Gmina Nadarzyn, Miasto Płońsk na czele z przewodniczącym rady Seniorów Miasta Płońska Januszem Rosiakiem, Urząd Gminy Pniewy, Miasto Pruszków, Gmina Radzymin, Gmina Raszyn, Miasto Skarżysko-Kamienna, Gmina Stąporków , @ Gmina Wiązowna, Miasto Ząbki, Gmina Żabia Wola na czele z Maciej Jakub Kowalski – Zastępca Wójta Gminy Żabia Wola, Miasto Żyrardów, Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa “Energetyka”. Dziękujemy za współpracę. Dziękujemy za przybycie. Razem można więcej!!! Solidarni z Seniorami – RAZEM DAMY RADĘ!!!

Transmisja LIVE konferencji dostępna jest pod linkiem: https://sejm.gov.pl/sejm10.nsf/transmisje_arch.xsp#B50007D7C9578053C1258B3F003501C3