• 18 lipca 2024 13:12

IX PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI SENIORÓW “SENIORZY MAJĄ TALENT”

cze 13, 2024 #Senior, #seniorzy

Wczoraj, 12 czerwca, w Wawerskie Centrum Kultury odbył się organizowany przez Ośrodki Pomocy Społecznej coroczny przegląd amatorskiej twórczości Seniorów “Seniorzy Mają Talent”.

Corocznie Przegląd odbywa się w innej dzielnicy Warszawy – w tym roku odbył się w dzielnicy Wawer. W tegorocznej IX Edycji Przeglądu udział wzięło blisko 300 uczestników.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Głos Seniora.

Przegląd twórczości otworzyli Paweł Fisz – p. o. Dyrektora Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer i Paweł Michalec – Burmistrz Dzielnica Wawer – powitali gości i uczestników wydarzenia.

Następnie na scenie pojawił się Prezes Stowarzyszenie MANKOGłos SenioraŁukasz Salwarowski. Prezes pogratulował organizacji przedsięwzięcia, które obejmowało 9 dzielnic Warszawy, a było współorganizowane przez 9 ośrodków pomocy społecznej. Pogratulował także współpracy między dzielnicami, ogromnej frekwencji na wydarzeniu, oraz dobrej promocji wydarzenia. Prezes wręczył organizatorom nasze tradycyjne nagrody tj. Zakwas z buraków Głosu Seniora i miód robiony przez Polskich Seniorów z Litwy, a wręczenie nagród zakończył słowami “Niech moc do dalszej pracy na rzecz Seniorów Miasta Stołecznego Warszawy będzie z Wami”.

Oficjalną część rozpoczęcia zakończył uroczysty pokaz Poloneza w wykonaniu grupy tanecznej Assaya.

Przegląd prowadził Jacek Wroński – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny. Uczestnikami byli mieszkańcy Miasta Stołecznego Warszawy – Seniorzy i Seniorki korzystający z usług Ośrodków Pomocy Społecznej, takich jak Dzienne Domy Pobytu, Ośrodki Wsparcia, czy Kluby Seniora. Seniorzy mieli okazję zaprezentować swoje osiągnięcia artystyczne, zarówno poprzez wystawy prac malarskich i rękodzielniczych, jak i występy sceniczne. Występy sceniczne trwały przez cały dzień i obejmowały 3 kategorie:

  • „Taniec, zajęcia ruchowe” – 5 minutowe występy, łącznie 8 występów, występy taneczne, pokazy tai – chi, taniec orientalny, taniec w kręgu
  • „Literatura” – 8 występów – prezentacja wierszy własnego autorstwa
  • „Muzyczna krótka forma sceniczna” – 13 występów, występy teatralne, chóry, trio, występy kabaretowe, taneczne, mimów, występy indywidualne,

👉 Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i zestaw gadżetów związanych z Przeglądem.

👉 Podczas przeglądu wystąpiła Marlena Drozdowska, której występ porwał do tańca całą publiczność. Wraz z artystką seniorki i seniorzy śpiewali jej największe hity.

👏 Gratulujemy Organizatorom Przeglądu Twórczości Seniorów tj.

👉 Wydarzenie zostało świetnie zorganizowane, przyniosło wiele radości zarówno uczestnikom, jak i licznie zgromadzonej publiczności. Dziękujemy za zaproszenie i liczymy, że zobaczymy się ponownie za rok na kolejnym przeglądzie twórczości Seniorów

Solidarni z Seniorami – razem damy radę❗