• 22 lipca 2024 17:16

Zastanawiasz się, czy skuter inwalidzki może naprawdę poprawić jakość życia? Odpowiedź brzmi: tak! Skutery inwalidzkie nie tylko zwiększają mobilność, ale także niezależność osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Dzięki nim codzienne czynności, takie jak zakupy, wizyty u lekarza czy spotkania towarzyskie, stają się prostsze i bardziej dostępne. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jak skuter inwalidzki może zmienić Twoje życie na lepsze i jakie modele warto rozważyć.

Jak skuter inwalidzki wpływa na codzienne życie?

Skuter inwalidzki znacząco poprawia jakość życia osób z ograniczoną mobilnością. Umożliwia samodzielne wykonywanie codziennych czynności, takich jak zakupy, wizyty u lekarza czy spotkania towarzyskie, co wcześniej mogło wymagać pomocy innych. Dzięki skuterowi, osoby z niepełnosprawnościami mogą swobodnie poruszać się po mieście, bez obaw o bariery architektoniczne. Nowoczesne skutery elektryczne są zaprojektowane tak, aby łatwo pokonywać nierówności chodników, krawężniki i inne przeszkody. Wyposażone w wygodne siedziska, intuicyjne panele sterowania i efektywne systemy hamowania, zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Zwiększona mobilność pozwala na aktywne uczestnictwo w życiu społecznym i zawodowym, co ma pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne i fizyczne. Skutery inwalidzkie umożliwiają niezależność, która jest niezwykle ważna dla poczucia własnej wartości i poprawy ogólnej jakości życia. Dzięki nim, osoby niepełnosprawne mogą cieszyć się większą swobodą i autonomią w codziennych działaniach.

Elektryczny skuter inwalidzki – dofinansowanie PFRON

Osoby niepełnosprawne w Polsce mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu skutera inwalidzkiego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Dofinansowanie może wynieść aż do 8250 zł, co znacząco obniża koszty zakupu. Aby otrzymać wsparcie, należy spełniać określone kryteria oraz złożyć odpowiedni wniosek. Program PFRON to istotna pomoc dla osób z ograniczoną mobilnością, umożliwiająca im większą niezależność i poprawę jakości życia.

Elektryczny skuter inwalidzki – przykłady z IML

Pojazd elektryczny LIFE

Pojazd elektryczny Life to doskonałe rozwiązanie dla osób starszych i mających problemy z poruszaniem się. Wyposażony w silnik o mocy 1000 W i akumulator 60V / 20 Ah, osiąga prędkość do 25 km/h, a jego zasięg wynosi do 60 km. Dzięki wygodnemu siedzisku, podłokietnikom i funkcjom takim jak bieg wsteczny, cyfrowy wyświetlacz i światła LED, oferuje komfort i bezpieczeństwo. Skuter posiada homologację, co pozwala na legalne poruszanie się po drogach. Dostępny jest w kolorach czerwonym i niebieskim, z możliwością dofinansowania z PFRON.

Pojazd elektryczny LIFE 4

Pojazd elektryczny LIFE 4 to siostrzany model LIFE, różniący się obecnością czterech kół, szyby i dachu. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób starszych lub mających problemy z poruszaniem się, oferując bezpieczeństwo i wygodę. Wyposażony w silnik o mocy 1000 W i akumulator 60V 20 Ah, osiąga prędkość do 25 km/h i zasięg do 50 km. LIFE 4 posiada wygodne siedzisko, podłokietniki, pasy bezpieczeństwa oraz dodatkowe schowki. Homologacja pozwala na legalne poruszanie się po drogach, a dach i szyba chronią przed wiatrem i deszczem.

Motorower elektryczny FLIPPER ze ściąganymi drzwiami

Motorower elektryczny FLIPPER to wyjątkowy trójkołowy pojazd inspirowany azjatyckimi tuktukami, idealny do miejskiego transportu. Posiada możliwość zdejmowania drzwi, co pozwala cieszyć się jazdą na świeżym powietrzu. Wyposażony w silnik o mocy 1500 W i akumulator 60V 58Ah, osiąga prędkość do 45 km/h i zasięg do 50 km. Komfort jazdy zapewniają tarczowe hamulce, hydrauliczne zawieszenie, kamera cofania oraz światła LED. FLIPPER posiada homologację, umożliwiającą legalne użytkowanie na drogach, a jego innowacyjny design przyciąga wzrok i sprawia, że jest idealnym pojazdem do różnych zastosowań.

Gdzie kupić elektryczny skuter inwalidzki?

Skutery inwalidzkie elektryczne najlepiej kupować u sprawdzonych dystrybutorów, którzy oferują szeroki wybór modeli, gwarancję oraz serwis. Warto odwiedzić iamelectric.pl, gdzie znajdziesz nowoczesne skutery dostosowane do różnych potrzeb. Strona zapewnia szczegółowe opisy produktów, możliwość zakupu na raty oraz profesjonalne doradztwo. Kupując w iamelectric.pl, masz pewność wysokiej jakości i wsparcia posprzedażowego.