• 22 lipca 2024 15:36

Miasto ŻYRARDÓW

maj 27, 2024

Żyrardów jest miastem nazywanym Polską Stolicą Lnu. Industrialny charakter zapisany w architekturze miasta nosi niesamowitą historię zakładów lniarskich, które rozsławiły Żyrardów także poza granicami Polski. Czerwona architektura  ścisłego centrum wywiera wrażenie nie tylko ze względu na swoją estetykę, ale i zagospodarowanie przestrzenne, które jest przykładem unikalnej w skali europejskiej osady fabrycznej. Zwiedzając Żyrardów nie sposób nie zauważyć bogactwa zieleni, które wpisuje się w ideę Miasta Ogrodu, której Żyrardów był prekursorem. Mnogość różnych odcieni zieleni kontrastujących z czerwoną cegłą stwarza niepowtarzalną atmosferę zachęcającą do długiego spaceru z historią w tle.

Chcąc zwiedzić Żyrardów koniecznie trzeba udać się do  Muzeum Lniarstwa oferującego możliwość poznania historii Zakładów Lniarskich, które wyznaczały rytm życia pracowników miasta. Muzeum Mazowsza Zachodniego znajdującego się na terenie pięknego parku Dittricha jest kolejnym historycznym miejscem, którego dobrze jest umieścić na osobistej mapie zwiedzania Żyrardowa. Nie może zabraknąć odwiedzin w Centrum Kultury, które ponad sto lat temu zostało wybudowane jako Dom Ludowy mający zapewniać życie kulturalne pracownikom Zakładów.

W Resursie znajdziecie Państwo przewodniki po naszym mieście a sama Resursa oczaruje Was swoją salą balową i podniosłą atmosferą. 

Informacja o Ogólnopolskiej Karcie Seniora:

Ogólnopolską Kartę Seniora można wyrobić w każdy poniedziałek w godzinach od 9.00 do 12.00 w  Klubie Seniora przy ul. Waryńskiego 1 ( pierwsze piętro).

tel. kontaktowy 46 875 18 91.