• 22 lipca 2024 17:07

Spotkanie bydgoskich seniorów z policjantką

maj 21, 2024 #Senior, #seniorzy

Nadkomisarz Monika Hermann – ekspertka z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji KW Policji w Bydgoszczy – spotkała się z grupą „kijkową” słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Jak się okazuje Głos Seniora stał się inspiracją do zorganizowania tego edukacyjnego spotkania:

– Kilka egzemplarzy podarowałam policjantce i zarazem zachęciłam mundurowych do lektury na temat różnego typu oszustw. Ze spotkania wynieśliśmy jedno przesłanie: nigdy za dużo ostrożności! Sama kilka tygodni temu zostałam zhakowana. Na szczęście straciłam tylko konto na Facebooku – mówi Bożena Sałacińska, organizatorka.

Nadkomisarz przedstawiła seniorom najnowsze sposoby wyłudzania pieniędzy od osób w podeszłym wieku. Podkreśliła, że najważniejszą zasadą w całym zamieszaniu jest nieuleganie emocjom. Nie wolno działać pod wpływem impulsu:

– Z policyjnych statystyk wynika, że w 2023 roku oszuści wyłudzili rekordową sumę 140 milionów złotych w całej Polsce! Tylko od początku tego roku w samym województwie kujawsko-pomorskim wyłudzono kilkaset tysięcy złotych. Przed przelaniem pieniędzy najpierw należy sprawdzić, czy osoba prosząca nas naprawdę jest tą, za którą się podaje – podsumowała Monika Hermann.