• 18 lipca 2024 10:10

Dojrzały wiek nie oznacza, że trzeba rezygnować z szyku, klasy i elegancji. Mężczyźni po sześćdziesiątce powinni troszczyć się o swój wygląd tak samo, jak ich młodsi koledzy. Współczesna moda daje szerokie pole do popisu, a szósty krzyżyk wcale nie oznacza, że trzeba się szczególnie ograniczać. Jak wyglądać elegancko i jednocześnie czuć się dobrze?

Stylistyka dopasowana do wieku

Z mężczyznami jest podobnie jak z winem – zyskują wraz z upływem lat. Wybierając stylizację, mężczyźni po sześćdziesiątce nie powinni sztucznie się odmładzać i szukać rozwiązań, które są do nich niedopasowane. W takim wieku nie trzeba już nic nikomu udowadniać. Po sześćdziesiątce nie tylko nie wypada, ale też nie należy robić nic na siłę i wbrew sobie. Dotyczy to także ubioru.

Osoby, które chcą podkreślić swój wiek i jego atuty, mogą zdecydować się na elegancki, a nawet bardziej oficjalny strój nawet przy mniej formalnych okazjach. Nie muszą jednak przy tym rezygnować z wygody. Ponieważ wiek niesie ze sobą pewne ograniczenia, warto rekompensować je właśnie wygodnym strojem.

Niezależnie od okazji, ubiór powinien podkreślać atuty seniora. Tylko wtedy, gdy zaakceptuje on siebie, będzie w stanie wyglądać i czuć się dobrze. Z pomocą odpowiedniego stroju można łatwo podkreślić swoje mocne strony i jednocześnie zamaskować pewnie niedoskonałości, które wynikają z faktu, że ludzkie ciało zmienia się wraz z wiekiem.

Zwykle nawet proste zabiegi ułatwiają to, żeby poczuć się lepiej z samym sobą i jednocześnie dobrze się prezentować. Wystarczy np. zamienić pasek od spodni na szelki, które optycznie wydłużą sylwetkę i sprawią, że brzuch będzie mniej widoczny. Warto także pozostawić rozpiętą marynarkę, co pozwoli ukryć pewne niedoskonałości sylwetki, które w tym wieku są już bardzo powszechne.

Jakie ubrania nosić po sześćdziesiątce?

Do noszenia na co dzień dobrym rozwiązaniem są bawełniane koszule. Zapewniają one elegancki wygląd, który doskonale licuje z dojrzałym wiekiem, ale jednocześnie są wygodne i uniwersalne. Warto mieć w szafie kilka koszul – zarówno bardziej, jak i mniej oficjalnych. Jednokolorowe koszule prezentują się bardziej formalnie, natomiast te w kolorowe wzory świetnie sprawdzą się podczas letnich wycieczek i luźniejszych spotkań z rodziną lub znajomymi. Koszulę można także łatwo spasować z krawatem i marynarką, jeśli zajdzie taka potrzeba. Poszukując tanich inspiracji modowych, warto odwiedzić stronę e-cto.pl.

Dużą zaletą koszul jest ich uniwersalność. Chcąc przybrać bardziej nieformalną stylizację, wystarczy rozpiąć guzik pod szyją. Ta sama koszula z krawatem i marynarką może tworzyć stylizację, która sprawdzi się podczas oficjalnych wizyt.

Warto zwrócić uwagę także na same marynarki. To jedna z najbardziej eleganckich części garderoby, ale decydując się na żywsze kolory, można nadać takiej stylizacji lżejszy charakter.

Łącząc marynarkę z koszulą, szczególnie w stonowanym kolorze, mężczyzna po sześćdziesiątce będzie wyglądał elegancko, dojrzale i oficjalnie. Zakładając marynarkę do gładkiego T-shirtu i jeansów, podkreśli swoją dojrzałość nawet w codziennych sytuacjach. Warto posiadać w szafie kilka marynarek na różne okazje.

Mówiąc o eleganckiej stylizacji, nie można zapomnieć o spodniach. Krój i kolor powinny być dopasowane do pozostałych części garderoby. Decydując się na uniwersalne spodnie materiałowe w stonowanych kolorach, można łatwo dopasować je do różnorodnych kreacji.

Dobrym pomysłem może być także sweter. Założenie go na koszulę sprawia, że jest znacznie cieplej i można komfortowo przebywać nawet w niższej temperaturze, a jednocześnie nie traci się elegancji i klasy. Do bardziej oficjalnych stylizacji dobrze będą pasowały swetry gładkie lub takie, które posiadają delikatny wzór geometryczny.

Obuwie i dodatki – na co zwrócić uwagę?

Bardzo ważnym elementem stylizacji dla seniora jest obuwie. To właśnie ono może zdecydować, czy kreacja będzie bardziej codzienna, czy formalna. Bardzo ważne jest to, żeby obuwie było wygodne i dobrze dopasowane. U dojrzałych mężczyzn wygoda jest bardzo ważna, szczególnie wtedy, gdy trzeba być na nogach przez wiele godzin.

Mówi się, że seniorom pewnych rzeczy nie wypada już robić. Jeśli jednak ktoś chce przemycić do swojej eleganckiej stylizacji nieco luzu i pokazać, że mimo wieku i doświadczenia nie czuje się jeszcze tak staro, może zdecydować się na założenie kolorowych skarpetek. Ten element stroju nie rzuca się w oczy i nie zaburza całej stylizacji, a jednocześnie przyciąga uwagę i stawia noszącego w nieco innym świetle.

Podsumowanie

Chcąc ubierać się elegancko i z klasą, senior nie musi wcale podążać za zmieniającą się modą i trzymać w szafie ogromnej ilości ubrań. Z dojrzałym wiekiem kojarzą się stateczność, stabilizacja i mądrość, które najłatwiej podkreślić, prezentując się w oficjalnych, stonowanych kreacjach, a właśnie takie ubrania najlepiej znoszą próbę czasu.

Warto jednak od czasu do czasu odświeżyć szafę i dołożyć do niej coś nowego. Dzięki temu można poczuć, że wciąż bierze się aktywny udział w życiu i jest się częścią społeczności. Dla seniorów jest to szczególnie ważne.