• 22 lipca 2024 17:16

36. ŚWIATOWA KONFERENCJA ALZHEIMER’S DISEASE INTERNATIONAL (ADI) – POLSKIE STOWARZYSZENIE POMOCY OSOBOM Z CHOROBĄ ALZHEIMERA

kwi 22, 2024 #Senior, #seniorzy

W dniach 24-26 kwietnia w Hotelu Metropolo znajdującym się przy ulicy Orzechowa 11 w Kraków PL odbędzie się 36 Światowa Konferencja Alzheimer’s Disease International organizowana przez Alzheimer’s Disease International. Współorganizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.

Zróżnicowany program konferencji ADI 2024 skupi się na spostrzeżeniach, innowacjach i inspiracjach w poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań globalnego problemu jakimi są choroby demencyjne. Podczas konferencji specjaliści ds. ochrony zdrowia, osoby chore na otępienie, ich opiekunowie, badacze, innowatorzy, decydenci polityczni i przedstawiciele rządów z całego świata spotkają się, aby dzielić się doświadczeniami i wymieniać wiedzą.


Program konferencji opiera się na 7 obszarach Globalnego planu działania WHO dotyczącego demencji. Wszystkie obszary – Redukcja ryzyka demencji, Demencja jako priorytet zdrowia publicznego, Diagnozowanie, leczenie, opieka i wsparcie osób z demencją, Wsparcie opiekunów osób z demencją, Systemy informacyjne dotyczące demencji, Badania i innowacje dotyczące demencji – zostaną omówione podczas prezentacji plenarnych, ustnych i plakatowych. Poniżej w galerii zdjęć przedstawiamy przegląd programu poszczególnych dni konferencji. Dostępne będą także wirtualne sesje i prezentacje plakatowe.

👉 Więcej informacji o konferencji znajdą Państwo na stronie internetowej organizatora, pod tym linkiem 👇https://adiconference.org/