• 22 lipca 2024 16:36

Gmina i Miasto NIEPOŁOMICE

kwi 16, 2024

CHARAKTERYSTYKA GMINY

Niepołomice oddalone są od centrum Krakowa o zaledwie 25 kilometrów. Oprócz miasta, w skład gminy wchodzi dwanaście otaczających je miejscowości: Chobot, Ochmanów, Podłęże, Słomiróg, Staniątki, Suchoraba, Wola Batorska, Wola Zabierzowska, Zabierzów Bocheński, Zagórze, Zakrzowiec i Zakrzów.

Najstarsze zabytki Niepołomic datowane są na połowę XIV stulecia i zostały wybudowane na rozkaz króla Kazimierza Wielkiego. Dawne dzieje ściśle łączą się z dworem królewskim i częstymi wizytami monarchów w niepołomickim zamku

Obecnie Niepołomice to jedna z najprężniej rozwijających się gmin w Polsce. Dzięki korzystnej lokalizacji, dobrej infrastrukturze i działaniom lokalnego samorządu, stały się miejscem, w którym swoje inwestycje ulokowało wiele dużych firm.

Niepołomice są również miejscem aktywnego wypoczynku nie tylko dla swoich mieszkańców, ale i osób z sąsiednich miejscowości. Zajmująca powierzchnię około 12 tysięcy hektarów Puszcza Niepołomicka jest kompleksem leśnym popularnym wśród spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów oraz jeźdźców konnych. Oprócz tego dobrze rozwinięta infrastruktura sportowa przyciąga tu pływaków, tenisistów, piłkarzy i miłośników sportów walki.

www.niepolomice.eu

Ogólnopolska Karta Seniora

Gdzie można wyrobić Kartę:

Kartę Seniora można wyrobić we wszystkich placówkach Pola Kultury:

Piekarnia Sztuki

Małopolskie Centrum Dźwięki i Słowa

domy i świetlice kultury w sołectwach tel. 692-380-139; 12 357-34-65