• 18 lipca 2024 10:53

GMINA NIEPOŁOMICE GMINĄ PRZYJAZNĄ SENIOROM

kwi 5, 2024 #Senior, #seniorzy

3 Kwietnia w Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa odbyła się uroczysta inauguracja Programu Gmina Przyjazna SenioromOgólnopolska Karta Seniora.

Podczas inauguracji w wypełnionej po same brzegi Seniorami auli Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa oraz w obecności wicewojewody Elżbieta Achinger Prezes Stowarzyszenie MANKOGłos Seniora Łukasz Salwarowski uroczyście wręczył Roman Ptak – Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice certyfikat, dzięki któremu Miasto i Gmina Niepołomice oficjalnie została Gmina Przyjazna Seniorom.

W trakcie trwania inauguracji Prezes Głos Seniora wygłosił prelekcję dotyczącą aktywności po 60-tce, a także przedstawił korzyści płynące dla Seniorów wynikające z dołączenia do programu Gmina Przyjazna Seniorom

Podczas trwania uroczystości wręczono także pierwsze Ogólnopolska Karta Seniora.

Inaugurację zakończył występ artystyczny Andrzeja Rybińskiego

Każdy Senior, który ukończył 60 lat może wyrobić własną Ogólnopolska Karta Seniora. W Miasto i Gmina Niepołomice Ogólnopolską Kartę Seniora wyrobisz w domach kultury i w Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa i w Piekarni Sztuki.

Podczas inauguracji pierwsze firmy w Miasto i Gmina Niepołomice rozpoczęły honorowanie Ogólnopolska Karta Seniora. Wśród nich są:
Agent PZU Marcin Gardziel
– Next Level Fitness – Centrum Sportu Staniątki
– Infrastruktura Niepołomice – Kryta Pływalnia
– Zamek Królewski w Niepołomicach
– FIT CAKE Niepołomice
Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa

Gratulujemy wszystkim dołączenia do Programu i zachęcamy kolejne firmy z Miasto i Gmina Niepołomice i nie tylko do honorowania Ogólnopolska Karta Seniora.

Lista wszystkich punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej https://oks.glosseniora.pl/