• 14 lipca 2024 06:45

PODSUMOWANIE „WIELKANOCNEGO ŚNIADANIA DLA SAMOTNYCH”

mar 28, 2024 #aktywność, #Senior, #seniorzy

28 marca 2024 roku ponad 1000 litrów żurku trafiło w ręce potrzebujących seniorów. Akcja „Wielkanocne śniadanie dla Samotnych” została zorganizowana przez Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora. Podobnie jak rok temu inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

W siedzibie Stowarzyszenia MANKO – Głosu Seniora zebrało się ponad 40 osób chętnych do pomocy. Wszyscy zaangażowali się w przygotowanie świątecznego posiłku, odpowiednio wcześniej wspólnie obierano i krojono potrzebne składniki: warzywa oraz mięso. Żurek ugotowano dzięki uprzejmości kuchni prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes. Dzięki mobilizacji ugotowaliśmy 1200 porcji żurku, który był wydawany w godzinach 11–14 przy Osiedlu Uroczym 12 w Krakowie. Chętnych na wielkanocne danie nie brakowało. Na specjalnie przygotowanym stanowisku seniorzy mogli poczęstować się ciepłą zupą, zamienić kilka słów z wolontariuszami i spędzić miły czas z drugim seniorem.

Jak widać, „Wielkanocne śniadanie dla Samotnych” to piękna akcja społeczna, której celem jest wsparcie i aktywizacja osób starszych, którzy czują się samotnie. Takie świąteczne spotkania choć na chwilę mogą wywołać na ich twarzy uśmiech.  W ten wyjątkowy dzień zachęcaliśmy także do włączenia się w akcję „Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę” oraz „Poznaj swojego sąsiada seniora” organizowane przez Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora. Dlatego każdy mógł przyjść i zabrać porcję żurku właśnie dla swojego samotnego sąsiada. 

W ramach społecznej akcji „Wielkanocne śniadanie dla Samotnych” żurek został przekazany także do krakowskich Domów Pomocy Społecznej oraz lodówek społecznych.

Organizator wydarzenia: Głos Seniora, Stowarzyszenie MANKO, Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego, Ogólnopolska Karta Seniora, Gmina Przyjazna Seniorom.

Partnerzy i sponsorzy wydarzenia: Stowarzyszenie Postaw na Kraków – Aleksander Miszalski, Bogumiła Drabik, Monika Świątek, Consort Fruit, P.P.H.U. Mascort Opakowania z Bochni, Franczak SC. Piekarnia. Wieczorek M.R., Przedsiębiorca Andrzej Koc, Przedsiębiorca Beata Sadowska, Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes.

——————————

Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora od 15 lat we współpracy m.in. z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz wieloma innymi instytucjami zajmuje się polityką senioralną i wspieraniem osób starszych (edukacja, aktywizacja i obrona praw osób starszych). Nasze działania z sukcesem prowadzimy na terenie całej Polski. Ogólnopolską Kartę Seniora posiada już 580 tysięcy seniorów, honoruje ją 3500 punktów, a 250 gmin przystąpiło do naszej Kampanii Gmina Przyjazna Seniorom i wydało z nami gminną edycję OKS, która działa w danej miejscowości i całej Polsce. Magazyn Ogólnopolski Głos Seniora o nakładzie 30 tys. egzemplarzy dociera już do ponad 800 organizacji seniorskich w Polsce i za granicą. Stowarzyszenie MANKO-Głos Seniora od 7 lat prowadzi kampanię Stop manipulacji, nie daj się oszukać, w ramach której przestrzega i edukuje osoby starsze w zakresie najpopularniejszych i najbardziej aktualnych sposobów oszustw i manipulacji, których ofiarami najczęściej padają seniorzy. W ramach kampanii przeprowadziliśmy ponad 500 warsztatów dla seniorów (przeszkoliliśmy ponad 15 000 osób), zorganizowaliśmy 20 konferencji, wydaliśmy 4 foldery edukacyjne. Wyprodukowaliśmy także ponad 1000 materiałów prasowych oraz 4 spoty video promujące kampanię. Zapraszamy do współpracy w ramach ww. działań.

Zdjęcia do pobrania pod linkiem: https://we.tl/t-kNcWICd8YZ

Jako źródło prosimy podać: Stowarzyszenie MANKO-Głos Seniora.
Informacja prasowa do pobrania znajduje się tutaj:
W wersji doc.
W wersji pdf.

Kontakt dla Mediów:

Szymon Kubik, promocja@manko.pl, 512 057 047