• 18 lipca 2024 21:49

Nawigator pacjenta – nowa platforma edukacyjna Rzecznika Praw Pacjenta

mar 19, 2024 #Senior, #seniorzy

Nawigator pacjenta to to platforma informacyjno-edukacyjna uruchomiona z inicjatywy Bartłomieja Chmielowca, czyli Rzecznika Praw Pacjenta. Ma on ułatwić zrozumienie funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej i praw pacjenta, a także poznanie praktycznych porad dotyczących profilaktyki zdrowotnej.

Nawigator Pacjenta powstał przy współpracy Rzecznika Praw Pacjenta z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej. Poradnik, który pojawił się najpierw, cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dlatego stworzono stronę internetową, aby poszerzyć dostęp do informacji.

Jak działa Nawigator Pacjenta?

Dzięki nawigatorowi dowiemy się, do jakiego specjalisty możemy iść bez skierowani, gdzie uzyskać weekendową pomoc, co to jest opieka koordynowana i opiekun faktyczny.

W założeniu dzięki informacjom zawartym na stronie pacjent będzie bardziej świadomy swoich praw, obowiązków i możliwości, jakie daje system ochrony zdrowia. Nawigator Pacjenta jest podzielony na zakresy tematyczne, które ułatwią szybsze dotarcie do interesującego nas zagadnienia. Opracowano go w formie pytań i odpowiedzi najczęściej pojawiających się w temacie opieki zdrowotnej. Internauci mogą również skorzystać z wyszukiwarki.

Dlaczego warto skorzystać z Nawigatora Pacjenta?

Nawigator Pacjenta to:

  • edukacja – pomoc pacjentom w zdobyciu wiedzy na temat funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej;
  • łatwy dostęp – intuicyjny interfejs i wyszukiwarka umożliwiają szybki dostęp do potrzebnych informacji;
  • wiarygodne źródło informacji – rzetelne i aktualne informacje przygotowane przez doświadczonych specjalistów.

Zapraszamy do odwiedzenia strony https://nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl/.