• 18 lipca 2024 10:06

Last minute do 2000 zł dla seniorów – gdzie i kiedy lecieć?

mar 19, 2024 #Materiał Partnera

Dzięki coraz szerszej ofercie biur podróży, rozwojowi polskich lotnisk i całej branży turystycznej, świat stoi przed seniorami otworem! Przeszkodą w spędzeniu wymarzonych wakacji zagranicą coraz rzadziej są także kwestie finansowe – bez problemu znaleźć można oferty wakacji last minute do 2000 zł, i to z bogatą opcją wyżywienia. Zatem gdzie konkretnie, kiedy i za ile może lecieć senior na wakacje?

Na początek kilka ogólnych porad. Przede wszystkim osobom w wieku emerytalnym zaleca się, by na zagraniczne wakacje wyjeżdżały poza szczytem sezonu wakacyjnego, przypadającego na okres od czerwca do sierpnia. Po pierwsze – są to miesiące letnich wakacji, kurorty i hotele są pełne rodzin z dziećmi, bywa w nich głośno, a to na pewno nie sprzyja spokojnemu wypoczynkowi. Po drugie – poza szczytem sezonu wakacje są tańsze. W kwietniu, maju, wrześniu i październiku ceny pobytu w hotelach, nawet najbardziej luksusowych, mogą być nawet o 20-30% niższe od cen w lipcu czy sierpniu. Po trzecie – latem w wielu wakacyjnych krajach, takich jak Grecja, Hiszpania, Turcja czy Egipt, mogą panować naprawdę bardzo wysokie temperatury, sięgające nierzadko 40 stopni. Nie jest to pogoda dobra dla osób starszych, borykających się z nadciśnieniem, chorobami serca czy układu krążenia.

 W maju albo wrześniu pogoda w tych miejscach jest przyjemniejsza, łagodniejsza, a co za tym idzie – bezpieczniejsza. Oczywiście do pewnych krajów, np. Egiptu albo Tunezji, można z powodzeniem lecieć w okresie polskiej późnej jesieni i zimy. Są to bowiem kierunki całoroczne.

Zatem gdzie konkretnie i kiedy mogą lecieć na wakacje seniorzy dysponujący kwotą do 2000 zł za osobę? Zobacz TUTAJ Wyselekcjonowane oferty last minute w cenie do 2000 zł samolotem.

Last minute all inclusive do 2000 zł dla seniorów

Jednym z najważniejszych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę rezerwując wakacje last minute, jest opcja wyżywienia. Dla osób starszych najkorzystniejsze wydaje się wyżywienie all inclusive, czyli trzy główne posiłki, bezpłatne napoje oraz – w zależności od oferty hotelu – przekąski, owoce itp.

I tak np. tygodniowy pobyt all inclusive w 4-gwiazdkowym hotelu Vincci Eden Star na Djerbie w Tunezji – z wylotem za 10 dni – kosztuje 1719 zł za osobę. Hotel jest położony bezpośrednio przy plaży, komfortowy, można w nim skorzystać (odpłatnie) z zabiegów odnowy biologicznej. Inny przykład to 4-gwiazdkowy hotel Riu Helios Bay w Słonecznym Brzegu w Bułgarii. Tygodniowy pobyt all inclusive z wylotem za 2 tygodnie to koszt 1639 zł za osobę. Co ważne, w hotelu dostępne są pokoje przystosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i z kłopotami z chodzeniem. Zapotrzebowanie na taki pokój trzeba zgłosić już na etapie rezerwacji.

Last minute do 2000 zł – hotele blisko plaży

Kolejny czynnik istotny dla seniorów rezerwujących wakacje to położenie hotelu blisko plaży. Oczywiście można cały urlop spędzić w hotelu przy basenie, ale będąc w innym kraju szkoda jest nie pospacerować po plaży czy nie udać się na zwiedzanie miejscowości, w której się przebywa. Warto więc zwrócić uwagę, by miejsca te nie były zbytnio oddalone.

W opinii gości „hotelem na plaży” jest 5-gwiazdkowy Aska Just in Beach w tureckiej Alanyi. Wystarczy otworzyć drzwi i wyjść z budynku, by znaleźć się na pięknej, piaszczystej plaży. Zaledwie 10-minutowy spacer pozwoli natomiast zwiedzić centrum miasta, gdzie znajdują się sklepy, restauracje oraz lokalny bazar. Istnieje tam możliwość rezerwacji pokoju z łazienką dla osób niepełnosprawnych. Tygodniowy pobyt all inclusive to koszt 1719 zł od osoby (wylot za 10 dni).

Bardzo blisko plaży położony jest również 4-gwiazdkowy hotel Palm Beach w egipskiej Hurghadzie. Co ważne, plaża jest prywatna, a to gwarantuje spokój i bezpieczeństwo wypoczynku. 7-dniowy pobyt all inclusive z wylotem za 10 dni to wydatek rzędu 1992 zł za osobę.

Last minute do 2000 zł dla seniorów z ofertą zabiegów

Wypoczynek w hotelu podczas wakacji można połączyć również z dbaniem o swoje zdrowie – bardzo wiele obiektów ma prężnie działające centra SPA, oferujące zabiegi relaksacyjne, zdrowotne i rehabilitacyjne. Zazwyczaj zabiegi te są dodatkowo odpłatne, ale dla gości hotelowych (zwłaszcza przebywających w obiekcie w opcji all inclusive) ceny są niższe.

Przykładem takiego hotelu jest 4-gwiazdkowy Seher Kumkoy Star Resort & Spa w tureckim Side. Obok standardowej infrastruktury turystycznej (baseny, restauracje, bary) znajduje się tam strefa wellness zawierająca SPA, łaźnię parową, łaźnię turecką, salon piękności, saunę i oferująca zabiegi masażu. 7 dni all inclusive w tym hotelu (wylot za 10 dni) kosztuje 1809 zł za osobę.

Wybrać można się również do słonecznej Hiszpanii – w cichej okolicy w centrum miasta Lloret de Mar położony jest 4-gwiazdkowy hotel Alba Seleqtta Sunrise. Oprócz basenów, w hotelu znajdują się tarasy słoneczne, pole do minigolfa, a także strefa SPA, dysponująca wanną z hydromasażem, łaźnią turecką i sauną. 6 noclegów w tym hotelu z trzema posiłkami (śniadania, obiady, kolacje) i wylotem za 3 tygodnie to koszt 1885 zł od osoby.

Jak widać, osoby starsze bez problemu znajdą oferty last minute do 2000 zł w hotelach przystosowanych do potrzeb seniorów – z windami, udogodnieniami dla seniorów i dla niepełnosprawnych, blisko plaży czy z zabiegami relaksacyjnymi. W tym celu warto np. skorzystać ze specjalistycznych portali turystycznych, które gromadzą w jednym miejscu oferty różnych biur podróży. Można tam porównać ceny, sprawdzić daty wylotu, zapoznać się z opiniami gości, a nawet od razu zarezerwować wczasy. To wygodne narzędzie dla wszystkich osób szukających ofert wakacji last minute.