• 18 lipca 2024 22:26

Wystawa „Łuczniczki” w Bydgoszczy

mar 18, 2024 #Senior, #seniorzy

Jedenaście portretów wyjątkowych kobiet stanęło w sercu Bydgoszczy. Na otwarciu wystawy zaszczycili swą obecnością: prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz wiceprezydent Iwona Waszkiewicz. Wszystkie laureatki otrzymały z rąk ambasadorki „Głosu Seniora”, Bożeny Sałacińskiej, najnowszy numer magazynu.

15 marca 2024 roku na Placu Praw Kobiet w Bydgoszczy miał miejsce wernisaż „Łuczniczki”. Wystawa była inicjatywą Adama Juszkiewicza. Bydgoski fotograf zaprosił do projektu dwanaście kobiet czynnie zaangażowanych w życie miasta. Na zdjęciach zaprezentowały się bydgoszczanki z ich atrybutami. Dzięki temu odwiedzający mogą poznać je nieco bliżej i dowiedzieć się, czym się zajmują i co jest dla nich ważne.

– Motywem przewodnim mojej wystawy są kobiety zaangażowane w życie miasta. Inspiracją stał się dla mnie pomnik Łuczniczki. Symbol Bydgoszczy pokazuje kobiecą siłę i dumę. Tak że nie bez powodu miejscem ekspozycji stał się Plac Praw Kobiet. To miejsce bardzo znaczące dla naszego miasta i idealne dla prezentacji sztuki – mówi autor Adam Juszkiewicz.

Wyróżnienie inspirujących kobiet

Wystawa składa się z dziesięciu portretów oraz jednego zdjęcia duetu. Wśród nich są osoby aktywnie działające i realizujące się w różnych dziedzinach, np. w muzyce, tańcu, sporcie czy popularyzowaniu regionu.

W „łuczniczkowej” sesji  wzięła udział m.in. ambasadorka „Głosu Seniora” Bożena Sałacińska. Ta znana w mieście społeczniczka jest przewodniczącą Kujawsko-Pomorskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, wiceprzewodniczącą Rady Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego w Kowalu, członkinią Bydgoskiej Rady Seniorów oraz słuchaczką Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.