• 25 lipca 2024 01:39

Zmiana Regulaminu Ogólnopolskiej Karty Seniora

mar 4, 2024 #Senior, #seniorzy

Drodzy seniorzy, przypominamy o zmianie regulaminu dotyczącego Ogólnopolskiej Karty Seniora. W związku z wygaśnięciem finansowania grantowego, karty wyrobione przed datą 1 października 2023 są nieważne. Informacja nie dotyczy posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora, którzy wyrobili kartę po 1 października 2023, a tym samym opłacili członkostwo w Programie. Informacja nie dotyczy także Ogólnopolskich Kart Seniora wydanych w edycji lokalnej – czyli w samorządach, które są w naszym Programie Gmina Przyjazna Seniorom – pełna lista dostępna pod linkiem https://glosseniora.pl/miasta-przyjazne-seniorom/

Każdy senior może ponownie wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora w nowej edycji, jeśli dołączy do Klubu Posiadaczy Karty, czyli stanie się członkiem wspierającym naszą działalność. Opłata członkowska wynosi 35 zł za rok lub 50 zł za dwa lata. Z opłaty zwolnieni są seniorzy zamieszkujący samorządy należące do programu „Gmina Przyjazna Seniorom”. Pełna lista gmin znajduje się na stronie www.glosseniora.pl.

Ogólnopolską Kartę Seniora ma już ponad 600 000 seniorów w Polsce i za granicą, a honoruje ją ponad 3500 firm. Dlatego zachęcamy do ponownego przystąpienia do programu „Ogólnopolska Karta Seniora”. To również forma wsparcia  Organizacji Pożytku Publicznego non profit oraz Funduszu Wsparcia Samotnych i Oszukanych Seniorów.

Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora?

OKS to nie tylko karta zniżkowa, ale także forma aktywizacji i wsparcia seniorów. Upoważnia do skorzystania z rabatów w wielu punktach w całej Polsce (np. sanatoriach, uzdrowiskach, wszelkich instytucjach zdrowia i kultury). Zniżki sięgają nawet do 50%. Pomysłodawcą i organizatorem programu jest Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora, które zajmuje się kampaniami zmieniającymi stereotypowe postrzeganie osób starszych przez ogół społeczeństwa, media i przedsiębiorców.