• 22 lipca 2024 16:54

Jak możemy uratować ukochane babcie i wspaniałych dziadków?

sty 19, 2024 #babcia, #dziadek, #Senior, #seniorzy

Jak możemy uratować ukochane babcie i wspaniałych dziadków?

Odpowiedzią na to pytanie jest program edukacyjny FAST Heroes

Ciepło. Bezpieczeństwo. Bezwarunkowa miłość. Oto z czym kojarzą się nasze babcie i nasi dziadkowie. Życzenia zdrowia, które im składamy są bardzo miłym gestem, ale nie zawsze wystarczą. Warto także podarować naszym Seniorom coś wyjątkowego – bezcenną wiedzę mającą moc ratowania zdrowia a nawet życia.

Niestety co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Są to głównie osoby starsze. Jeśli jednak nauczymy się charakterystycznych objawów udaru mózgu, możemy zapobiec jego katastrofalnym skutkom. Symptomy te są tak łatwe do rozpoznania, że może to zrobić nawet 5-letnie dziecko.

FAST Heroes

Inicjatorzy programu edukacyjnego FAST Heroes docenili drzemiący w dzieciach potencjał
– entuzjazm, empatię i chęć nauki, które mogą pomóc w ratowaniu ich ukochanych dziadków. Dzieci bardzo często pozostają pod opieką seniorów i jeżeli nauczymy najmłodszych, jakie są objawy udaru mózgu i jak korzystać z numeru alarmowego 112, odpowiednia reakcja dziecka może uratować życie najbliższej mu osoby.

Programowi FAST Heroes przyświeca idea „nauki przez zabawę” . Przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5-9 lat. Opiera się na cyklu pięciu zajęć edukacyjnych prowadzonych w szkołach i przedszkolach przy  pomocy staranie opracowanych zeszytów ćwiczeń.

Program można realizować także z domu w wersji online korzystając z bezpłatnych e-booków, dostępnych po zalogowaniu na oficjalnej stronie fastheroes.com. Dzięki temu do dzieci mogą dołączyć również rodzice i dziadkowie, a rodzinna zabawa zamienia się w pełną wyzwań edukacyjną przygodę.

Międzynarodowa Załoga Bohaterów FAST Heroes niezmiennie rośnie w siłę, w Polsce do tej pory w programie udział wzięło ponad 50 000 dzieci i ponad 1600 szkół i przedszkoli.

Czy możemy wyobrazić sobie lepszy prezent z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka niż wiedza ratująca ich zdrowie i życie?

Upewnijmy się zatem, że nasze wnuczki i nasi wnukowie uczestniczą już w ratującym zdrowie i życie programie FAST Heroes w swoich klasach i grupach przedszkolnych!

Video na temat programu FAST Heroes zrealizowane przez telewizję BBC:

Szczegółowe informacje na temat programu: www.fastheroes.com

Facebook: https://www.facebook.com/FastHeroesPolska

Instagram: https://www.instagram.com/fastheroespolska/