• 14 lipca 2024 06:30

DĘBICKI MOPS NAGRODZONY ZA DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ SENIORÓW

gru 14, 2023 #Dębica, #nagroda, #seniorzy

Miasto Dębica, która należy do grona naszych Gmin Przyjaznych Seniorom została doceniona – dębicki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał wyróżnienie w konkursie „Podkarpackie. Mistrzowie zmiany”.

Celem konkursu było wyłonienie i promocja szczególnie ważnych projektów dla mieszkańców woj. podkarpackiego. Projekt Miasta Dębica/dębickiego MOPS, zatytułowany „Sercem w Seniora” zdobył wyróżnienie w kategorii MISTRZ WRAŻLIWOŚCI SPOŁECZNEJ.

Projekt ten był skierowany do osób powyżej 60 roku życia, które wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z powodu niemożności samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. Głównym celem inicjatywy było zwiększenie liczby miejsc w ośrodku wsparcia dziennego oraz udzielenie wsparcia w zakresie usług społecznych oferowanych w tej placówce.

8 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala. Nominację wraz z wyróżnieniem z rąk Marszałka Województwa Podkarpackieg –, Pana Władysława Ortyla odebrała pani Marzena Socha – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.

Podczas tego wyjątkowego momentu towarzyszyła jej delegacja pracowników ośrodków wsparcia, wraz z kierownikiem, oraz seniorzy będący beneficjentami projektu „Sercem w Seniora”: pani Helena Wątróbska, pani Wiesława Skowron oraz pan Stefan Soborski.

Serdecznie gratulujemy tego sukcesu i zachęcamy do dalszych działań!