• 14 lipca 2024 07:17

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE SENIORÓW W KOLBUDACH

Dnia 6 grudnia członkinie i członkowie Kół Seniora z Bąkowa i Lisewca spotkali się w sali koncertowej Urzędu Gminy Kolbudy na spotkaniu mikołajkowym. Na miejscu był również nasz Ambasadror – Marek Pilch

Upominki, życzenia, przekąski i wizyta Świętego Mikołaja – to tylko niektóre z punktów mikołajkowego spotkania w Kolbudach – naszej Gminie Przyjaznej Seniorom. Gościem seniorów z Bąkowa i Lisewca był nasz nieoceniony Ambasador Głosu Seniora dr Marek Pilch, który wygłosił wykład na temat manipulacji i oszustw, jakich ofiarami często padają osoby starsze. Proceder ten nasila się zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Przestępcy wykorzystują naiwność i dobre serce seniorów i pozbawiają ich niejednokrotnie dorobku całego życia.

Dr Marek Pilch opowiedział o często stosowanych technikach oszustw. Zachęcał też słuchaczy do aktywności fizycznej. Sam od wielu lat jest bowiem maratończykiem i propagatorem uprawiania sportu pośród seniorów. Mikołajkowy podarunek otrzymała tego dnia również Gmina Kolbudy. Wójt Andrzej Chruścicki odebrał z rąk Marka Pilcha przyznany samorządowi Certyfikat Partnera Kampanii „Bezpieczny Senior-Stop manipulacji. Nie daj się oszukać”.