• 18 lipca 2024 21:57

Otwarcie Społecznego Ministerstwa do spraw Samotności!

W czwartek, 12 października 2023 , Fundacja Wolne Miejsce wraz z Miastem Katowice, otworzyli drzwi do pięknej kamienicy przy ul. Mikołowskiej 44. Jest to pierwszy w Polsce koncept, wzorowany na sprawdzonych praktykach z Japonii i Anglii, ale jedyny na świecie w planowanej przez fundację formie! 

Co już od października, będzie sie działo w nowej siedzibie fundacji Wolne Miejsce?

Na przestrzeni parterowej znajdzie się pierwsze na świecie Bistro socjalne Spichlerz!

Wyjątkowe miejsce serwujące niedrogie posiłki lunchowe dla wszystkich potrzebujących. Potrawy będą gotowane z sezonowych produktów z lokalnych sklepów socjalnych sieci Spichlerz, zgodnie z zasadą niemarnowania żywności, jednocześnie edukując w zakresie idei #zerowaste.

Zespół projektowy Ikea Katowice stworzył tu przestrzeń prawdziwie domową, przytulną, ale przede wszystkim dostępną dla wszystkich, stąd też w bistro dominują kolory ziemi, wiklinowe dodatki, dużo drewna oraz dobrze pomyślane rozwiązania.

Dzięki współpracy z Ikea Katowice i przekazanym elementom wyposażenia bistro jest nie tylko funkcjonalne, ale ma też swój unikatowy klimat oraz otwartość na wszystkich potrzebujących wsparcia.

Przy wsparciu Decathlon Katowice została stworzona natomiast sala gimnastyczna, która będzie pełniła również funkcję taneczną. W otoczeniu lustrzanych ścian prowadzone będą różnorodne zajęcia ruchowe. 

Produkty i sprzęty do ćwiczeń przekazane przez Decathlon sprawią, że zajęcia gimnastyczne czy cotygodniowe “fajfy” będą gromadzić tutaj wszystkich spragnionych ruchu, sportu, zdrowego trybu życia i kontaktu z innymi.

Na części piętra jest już gotowe miejsce na różnego rodzaju warsztaty, szkolenia, spotkania z ciekawymi osobistościami. Jednym z najważniejszych elementów bedzie codzienna dostępność profesjonalnego wsparcia: psychologicznego, terapeutycznego,  prawnego. 

Każdy znajdzie u nas swoje wolne miejsce! 

Zapraszamy! 

– https://www.facebook.com/ministerstwosamotnosci

– https://www.facebook.com/wolnemiejsce