• 19 lipca 2024 14:20

Narodowe Święto Niepodległości – Uniewersytet Trzeciego Wieku: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

lis 14, 2022 #Senior, #seniorzy, #Wydarzenia

Widowisko słowno-muzyczne pod tytułem „Jeszcze Polska nie zginęła…” zostało zorganizowane przez Studentki i Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku URK pod patronatem Głos Seniora.

W tym roku przypadły cztery rocznice: 225. rocznica „Pieśni Legionów Polskich we Włoszech” napisana przez jednego z najwybitniejszych przedstawicieli Oświecenia Józefa Wybickiego, 200. rocznica jego śmierci, 275. rocznica jego urodzin oraz 95. rocznica ustanowienia Hymnu RP.

Podczas wydarzenia wspominano o tym, że uroczystość nabrała innego wymiaru, gdyż tak naprawdę nie możemy tylko świętować drogi do wolności narodu polskiego, jaką pokonywali w przeszłości Polacy. Teraz, ze względu na wydarzenia w świecie podzielonym wojną, najważniejsze jest słowo POKÓJ, którego musimy strzec, wyrażając je nie tylko w serdecznym przyjęciu osób uciekających przed wojną, pozbawionych prawa do życia w wolności.

W widowisku wyreżyserowanym przez ambasadorkę, liderkę UTW URK p. Grażynę Tworek wzięło udział prawie 200 osób.

W wieczorze patriotycznym uczestnicy spotkania śpiewali pieśni z muzycznym akompaniamentem oraz przy słodkim poczęstunku.