• 25 września 2023 04:57

Głos Seniora

Redakcja Głos Seniora - Stowarzyszenie Manko - Ogólnopolska Karta Seniora

XX Kurs na HR – Rynek pracy nowej ery. Jak przekuć zagrożenia w sukces?

Kurs na HR – ogólnopolski cykl spotkań bezpłatnych, na którym poruszane są najbardziej istotne kwestie dot. rynku pracy – odbędzie się 20 października w formie online.

W programie liczne prezentacje i dyskusje, debata, wyjątkowi goście – przedsiębiorcy, przedstawiciele władz samorządowych, naukowcy, wybitni eksperci i goście specjalni.

Motywem przewodnim nadchodzącej edycji jest rynek pracy nowej ery. Uczestnicy dowiedzą się jak przekuć zagrożenia w sukces.

Organizatorem Kursu na HR jest Grupa Progres, jeden z liderów branży HR w Polsce. 

Ten rok był i nadal jest wielkim znakiem zapytania. Przedsiębiorcy, samorządowcy i środowisko naukowe każdego dnia mierzą się z nowymi wyzwaniami, których przebieg i zakończenie bardzo trudno przewidzieć. W gąszczu zalewających nas wydarzeń i informacji łatwo się pogubić. Łatwo też zepchnąć na dalszy plan tematy życia codziennego, które toczy się równolegle do inflacji, zagrożenia energetycznego czy sytuacji politycznej.

To, z czym jeszcze zmagamy się dziś, nie powinno trafiać na margines i nie może być odkładane na później. 

XX edycja konferencji Kurs na HR w formie online – zaplanowana na 20 października 2022 r. – poruszy kluczowe kwestie, z którymi obecnie zmaga się wielu z nas i które potęguje wzrost cen, obecna sytuacja geopolityczna czy wszechobecna niepewność.

Eksperci skupią się m.in. na powszechnym deficycie pracowników. Wskażą też jak z nim walczyć, również za pomocą aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami czy seniorów niesłusznie dyskryminowanych na rynku pracy. Opowiedzą na pytania, jak zdalny menadżer może skutecznie zarządzać pracą zespołu. Zdradzą również, dlaczego work-life balance odchodzi do lamusa. Pomogą rozpoznać mobbing i wskażą, co działy HR mogą zrobić, by pomóc pracownikom w uniknięciu takich niedopuszczalnych sytuacji. Organizatorzy nie zapominają też o ludziach młodych, którzy dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę kariery. Sprawdzimy, czy szkoła zawodowa i technikum to wstyd i zastanowimy się, jak w walce z takim przekonaniem mogą pomóc samorządy, biznes i środowisko naukowe.

Agenda wydarzenia:

  • 9:00 – Rozpoczęcie konferencji

Prelekcje – Część I

  • 9:10 – 9:40 – Pokolenie silver a ageizm na rynku pracy (Marzena Rudnicka, Prezes Zarządu Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej)
  • 9:40 – 10:10 – Osoby z niepełnosprawnościami na rynku pracy. Jak wykorzystać ich potencjał? (Monika Truszkowska-Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Integralia ERGO Hestia)
  • 10:10 – 10:40 – Deficyt pracowników – jak przyciągnąć pracownika do organizacji (Anna Goleniowska, dyrektor obszaru HR, Aldi sp. z o. o.)

DEBATA

  • 10:40 – 12:00 – Czy szkoła zawodowa i technikum to wstyd? Jak edukacja wpływa na wybór kierunków studiów młodych ludzi? Czy edukacja odpowiada na zmiany rynku pracy? (Justyna Kulling-Bogdan – Dyrektor w Szkoły Ekonomiczno-Handlowe im. Macierzy Szkolnej w Gdańsku, Magdalena Owsiana – Senior PR & CSR Manager w Wunderman Thompson Technology, Ryszard Stefaniak – zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy)
  • 12:00 – 12:15 – Przerwa

Prelekcje – Część II

  • 12:20 – 12:50 ­– Czy work-life balance przechodzi do lamusa, a tworzący się nowy trend na rynku pracy work-life integration przyjmie się na stałe? (Natalia Florek, NF Personal Branding, Owner & Career Consultant)
  • 12:50 – 13:20 – Niezbędnik zdalnego menedżera – jak zaprojektować pracę zespołu? (Nadia Harris, remoteworkadvocate.com, międzynarodowy ekspert pracy zdalnej i hybrydowej)
  • 13:20 – 13:50 – Czy to mobbing? Rola działu HR w działaniach antymobbingowych. (Joanna Cur, prawnik, wykładowca Collegium Humanum)
  • 13:50 – 14:00 – Zakończenie

__________________________________________________________

Kurs na HR odbędzie się 20 października (czwartek) w formie online, między 9:00, a 15:00.

Konferencja jest bezpłatna.

__________________________________________________________

Więcej informacji na stronie wydarzenia:

https://kursnahr.pl/

__________________________________________________________

Grupa Kapitałowa Progres jest jedną z największych agencji HR wśród firm z branży posiadających 100 proc. polskiego kapitału i działających na terenie całego kraju. W jej skład wchodzą spółki, z których najstarsza na rynku funkcjonuje od 2002 r. Grupa wspiera przedsiębiorstwa w całej Polsce w zakresie pracy tymczasowej (Progres HR), doradztwa biznesowego i szkoleń (Progres Consulting), rekrutacji stałych (Progres Permanent Recruitment), a także optymalizacji procesów (Progres Advanced Solutions). Rocznie zatrudnia niemal 20 tysięcy pracowników i realizuje 1,5 tysiąca projektów rekrutacyjnych. Posiada kilkadziesiąt oddziałów w Polsce i zagranicą. Organizacja była wielokrotnie nagradzana w prestiżowych konkursach, plebiscytach i rankingach tj. m.in. Diamenty Forbesa (2017 r. – laureat) Gazele Biznesu (2020 r. – druga najdynamiczniej rozwijająca się firma w Polsce), Medal Europejski (2021 r.), Lider Polskiego Biznesu (2022 r.) i Firma Przyjazna Cudzoziemcom (2022 r.).

Opublikowano w ramach patronatu medialnego.

Skip to content