• 27 września 2022

Gmina Gorlice położona jest w malowniczej krajobrazowo, południowo – wschodniej części województwa małopolskiego, obejmującej fragmenty Pogórza Karpackiego oraz zachodni skrawek Beskidu Niskiego, w dolinie rzeki Ropy. 

Gminę tworzy dziesięć miejscowości: Bielanka, Bystra, Dominikowice, Klęczany, Kobylanka, Kwiatonowice, Ropica Polska, Stróżówka, Szymbark, Zagórzany.

Podróż przez Gminę Gorlice to podróż przez krainę dwóch kultur – Pogórzan i Łemków – od wieków funkcjonujących i przenikających się nawzajem.

Zabytkowe kościoły, urocze łemkowskie cerkwie, murowane i drewniane dwory z renesansowym Kasztelem w Szymbarku, skrzypiące naftowe kiwony, cmentarze z I wojny światowej, a nawet piramidę spotkasz wpisane w zielony krajobraz większych i mniejszych gór, po których wędrówki licznymi szlakami zapewnią bliskość natury otuloną ciszą i spokojem. 

Nie zabraknie też miejsc aktywnego wypoczynku – ścieżki i szlaki rowerowe zaprowadzą Cię w bogate historią miejsca, najmłodsi bawić będą się na licznych placach zabaw a tężyznę fizyczną poćwiczysz w malowniczo położonych siłowniach zewnętrznych.

Gmina Gorlice to także regionalne tradycje, kultywowane poprzez Ośrodek Kultury Gminy Gorlice, działalność Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń, Zespołów Folklorystycznych – „Beskidy” i „Polanie” oraz Orkiestrę Dętą z tańczącymi mażoretkami.

Ogólnopolską Kartę Seniora można wyrobić w:

Miejsce: Urząd Gminy Gorlice, ul. 11 Listopada 2, 38-300 Gorlice, parter, pok. 4,

Godziny przyjmowania:  poniedziałek – piątek w godzinach od 7.30 do 15.30.

Kontakt: tel. 18 534 62 56, promocja@gmina.gorlice.pl; www.gmina.gorlice.pl

Skip to content