• 3 grudnia 2022

Nowo otwarte Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Walcach!

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Walcach to nowo wybudowany budynek zapewniający bazę lokalową dla osób niepełnosprawnych zarówno w ramach opieki całodobowej, jak również dziennej. Budynek jest nowoczesny i funkcjonalny. Centrum zapewnia również dostęp do pięknego i dużego ogrodu, z którego mogą korzystać uczestnicy Programu jak również odwiedzający i opiekunowie mieszkańców. 

W uroczystm otwarciu udział wzięli m. in.: Stanisław Szwed – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, Violetta Porowska – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Beniamin Godyla – Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Sławomir Kłosowski – Wojewoda Opolski, Rafał Miczka – zastępca Wójta Gminy Walce oraz Iwona Pocełujko – Kierownik Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Walcach.

W Centrum została zatrudniona profesjonalna kadra, która będzie odpowiedzialna za mieszkańców, jak również będzie realizowała zajęcia usprawniające dla uczestników Programu. Zapewnione będą m.in. zajęcia gimnastyczne, manualne i inne, w zależności od potrzeb uczestników. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje zainteresowania na podstawie których będą dobierane kolejne aktywności.

Dla Centrum w Walcach pielęgnowanie relacji pomiędzy mieszkańcami, rodziną i  przyjaciółmi jest niezwykle ważne. Odwiedzający mogą wychodzić z mieszkańcami do przystosowanego ogrodu, a w ramach dostępu do kultury i sztuki planowane są cyklicznych wyjazdy do teatru czy kina. 

Skip to content