• 4 grudnia 2022

Inauguracja Programu Gmina Przyjazna Seniorom w Gminie Kije!

Inauguracja Programu Gmina Przyjazna Seniorom w Gminie Kije!

Z radością informujemy, że Gmina Kije dołączyła do programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora! Inauguracja odbyła się w dniu 4 czerwca 2022 r. podczas Festynu Rodzinnego w Kijach, który odbył się na terenach rekreacyjno – sportowych SIK Kasztelania. W uroczystości brały udział trzy pokolenia, które dały przykład temu, że integracja międzypokoleniowa jest możliwa!

W Inauguracji wzięli udział Ambasador Stowarzyszenie MANKO dr inż. Marek Pilch, Wójt Gminy Kije – Tomasz Socha oraz prezes Stowarzyszenia Klubu Seniora Gminy Kije pan – Kazimierz Dyraga.

Pan Marek Pilch wręczył certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom i nasz pro – zdrowotny Zakwas z Buraków Głosu Seniora, a pierwsi seniorzy otrzymali Ogólnopolską Kartę Seniora oraz wiele innych materiałów edukacyjnych, m.in. dotyczących kampanii “Bezpieczny Senior – Stop Manipulacji – nie daj się oszukać“.

Podczas inauguracji nastąpiło także wręczenie certyfikatów dla przedsiębiorców i instytucji, które dołączyły do programu i chętnie będą udzielać zniżek dla seniorów. Są to Camp&Rest GACKI pani Katarzyny Listwan, firma Sepio z Włoszczowic pana Piotra Krzeszowskiego, a także Samorządowa Instytucja Kultury Kasztelania w Kijach z dyrektorem Piotrem Magdziarzem na czele.

Miejscowi Seniorzy wystąpili z krótkim blokiem artystycznym. Soloweutwory zaśpiewały panie Danuta Dyraga i Lucja Dudała, a wszyscy (wraz z publicznością) odśpiewali „Hymn seniora” do melodii „Jak długo na Wawelu”.

Skip to content