• 18 lipca 2024 22:12

Malborskie Wiosenne Dni Seniora pod patronatem Głosu Seniora!

maj 30, 2022

25 maja mieszkańcy Malborka – Partnera Stowarzyszenia MANKO – Głos Seniora w Programie Gmina Przyjazna Seniorom spotkali się na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku, aby rozpocząć zabawę – Spartakiadę dla Seniorów! Uczestników przywitali: Lidia Kusz – Przewodnicząca MRS, Ryszard Łukowski – Prezes malborskiego oddziału PZERiI, Burmistrz Marek Charzewski oraz Przewodniczący Rady Miasta Paweł Dziwosz. W trakcie spotkania został odczytany list od Prezesa Stowarzyszenia MANKO – Głos Seniora – Łukasza Salwarowskiego.

Seniorzy rywalizowali w rzucie ringo, rzucie kaloszem, rzucie do tarczy, w biegu z jajkiem, rzucie piłeczką i woreczkiem do celu, w biegu na nartach, w biegu przez hula hop oraz w tańcu z balonem. Drugiego dnia Malborskich Wiosennych Dni Seniora wręczono nagrody i wyróżnienia. Medale, puchary i dyplomy otrzymali uczestnicy wczorajszej Spartakiady dla Seniorów, wręczono również wyróżnienia przyznane przez kapitułę konkursu o nagrodę marszałka województwa pomorskiego “Pomorskie dla Seniorów”.

Organizatorami wydarzenia są: Burmistrz Miasta Malborka, Malborska Rada Seniorów oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Malborku.

Współorganizatorami byli:
Stowarzyszenie Manko w Krakowie i Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego.
Marszałek Województwa Pomorskiego,
Starosta Malborski, Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Malborku,
Malborskie Centrum Kultury i Edukacji,
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Malborku, Polski Związek Niewidomych w Malborku