• 2 grudnia 2022

Spotkanie w Gminie Biecz

maj 4, 2022

25 kwietnia w Bibliotece Biecz miało miejsce spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia MANKO z seniorami z Gminy Biecz korzystającymi z oferty Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji oraz Bieckiego Uniwersytetu Złotego Wieku. Podczas spotkania prezes Stowarzyszenia MANKO Łukasz Salwarowski wręczył Burmistrzowi Biecza Mirosławowi Wędrychowiczowi certyfikat „Gmina Przyjazna Seniorom”. Udział w projekcie przynosi wiele korzyści – od udziału w kampaniach informacyjnych, konkursach i wydarzeniach po zniżki dostępne w ponad 2500 punktach w całej Polsce, w tym m.in. w sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji i instytucjach zdrowia i kultury. Zniżki udzielane są na podstawie Ogólnopolskiej Karty Seniora, którą w Gminie Biecz posiada około pięciuset seniorów.

W Gminie Biecz prowadzone jest wiele działań, które mają na celu poprawę standardu życia seniorów. W latach 2015-2022 w gminie:

– utworzono cztery Kluby Senior+ w: Bieczu, Binarowej, Grudnej Kępskiej oraz Rożnowicach

– utworzono Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji

– utworzono Ośrodki Wsparcia i Aktywizacji Osób Starszych zrealizowane dzięki projektom „Królowa Jadwiga Seniorem Biecza” oraz „Złota Jesień – też będziesz seniorem”

– utworzono Biecki Uniwersytet Złotego Wieku. Projekt jest realizowany przy współpracy z Uniwersytetem Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.

Ponadto seniorzy z Biecza i Koszyc będą mieli okazję wziąć udział w projekcie Erasmus+ nowy Power Seniora, który będzie realizowany w 2022 i 2023. Seniorzy będą uczestniczyć w warsztatach online z zakresu historii sztuki i muzyki, a także wezmą udział w wyjazdach studyjno-edukacyjnych po Małopolsce i Słowacji. Projekt jest dofinansowany w 100%, a inicjatorem pozyskania środków była Gmina Biecz. Wniosek został przygotowany wraz ze Stowarzyszeniem Ferman w Koszycach, z którym w 2017 roku zostało podpisane porozumienie o współpracy.

Skip to content