• 2 października 2023 16:25

Głos Seniora

Stowarzyszenie Manko

Sympozjum „Rehabilitacja kardiologiczna jako filar prewencji wtórnej chorób układu sercowo-naczyniowego”

mar 14, 2022

Ostatnie dwa lata dla rehabilitacji kardiologicznej (RK) w Polsce, w Europie i na całym świecie są pełne trudnych i nadzwyczajnych wyzwań.

W dniach 27.05. – 28.05.2022 r. Sekcja Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego organizuje kolejne, 25 Sympozjum w formule ONLINE.

Temat przewodni Sympozjum „Rehabilitacja kardiologiczna jako filar prewencji wtórnej chorób układu sercowo-naczyniowego” nawiązuje do podstaw naukowych rehabilitacji kardiologicznej i stosowania ich w praktyce klinicznej u pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Rehabilitacja kardiologiczna w każdej formie: szpitalna, dzienna i kardiologiczna telerehabilitacja hybrydowa, stanowi trzon kompleksowego podejścia do opieki nad osobami po zawale mięśnia sercowego, po operacjach kardiochirurgicznych, po implantacji urządzeń do wspomagania pracy komór serca, z przewlekłym zespołem wieńcowym oraz z innymi stanami klinicznymi będącymi wskazaniem do RK. Działania te realizowane są również w okresie pandemii COVID-19. Organizatorzy mają nadzieję, że Sympozjum adresowane głównie do lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek, fizjologów wysiłku fizycznego, psychologów, dietetyków i rehamanagerów, to jest grup zawodowych zajmujących się lub zainteresowanych rehabilitacją kardiologiczną, będzie okazją do skorzystania z aktualnej wiedzy i doświadczeń wykładowców oraz pozostałych aktywnych uczestników tego naukowego wydarzenia.

Forma spotkania naukowo-szkoleniowego z uwagi na pandemię Covid-19 będzie miała po raz kolejny formę ONLINE, a uczestnicy Sympozjum będą mieli możliwość zapoznania się z prezentacjami w formie nagrań video również po zakończeniu Sympozjum.

Program wydarzenia oraz rejestracja dostępne są na stronie internetowej: https://rehabilitacja2022.ptkardio.pl/

Skip to content