• 25 maja 2022

Literacki Wtorek Czytelników. Romantyzm – nowe transgresje

sty 20, 2022
Literacki Wtorek Czytelników plakat

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Literacki Wtorek Czytelników”. Tematem przewodnim będzie „Romantyzm – nowe transgresje”. 25 stycznia 2022 r., godzina 17:00 w Bibliotece Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida (os. Złotego Wieku 14).

„Owszem, prawda jest taka, że i ja, za romantykami, kreśliłam apologię polskiego, romantycznego szaleństwa. I ja idealizowałam Polaków jako naród jednolicie bohaterski. I ja widziałam w naszym mesjanizmie przede wszystkim słuszną gloryfikację polskiego cierpienia” – mówiła Maria Janion w rozmowie z Kazimierą Szczuką w 2013 r.  Jak zmieniało się widzenie – nie tylko polskiego – Romantyzmu w następstwie współczesnych zmian historycznych i cywilizacyjnych? Zapraszamy na dyskusję poświęconą romantycznym transgresjom, która odbędzie się w ramach cyklu Literacki Wtorek Czytelników. Spotkanie poprowadzi Barbara Cygan.

Literackie Wtorki Czytelników to spotkania z literaturą, które odbywają się od wielu lat w Bibliotece Klubu Kuźnia OKN i są okazją, by promować dobrą literaturę, by w zaciszu biblioteki rozmawiać o książkach, spotkać się w gronie ludzi, których łączy pasja czytelnicza i miłość do książek.

Wstęp wolny.

Szczegółowe informacje:

Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida

os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków

tel. 12 641 68 75

biblioteka@kuznia.edu.pl

okn.edu.pl/biblioteka-klubu-kuznia

facebook.com/BibliotekaKuznia

Skip to content